reklama
 
 

Djokovič zase viděl rudě. Raketu hodil mezi diváky a se štěstím unikl diskvalifikaci

Aktualizováno 17. 4. 2019 8:34
Novak Djokovič v Monte Carlu vyrobil 38 nevynucených chyb. | Video: Reuters |  00:35
Světový hráč číslo 1 na turnaji v Monte Carlu až po dvou a půl hodinách tuhého boje přehrál Němce Philippa Kohlschreibera 6:3, 4:6, 6:4. A nevyvaroval se typickému výbuchu negativních emocí.

Vstup do antukové části sezony nebyl pro Novaka Djokoviče ideální. Srbský tenista v "divném" duelu sice získal první sadu, ve druhé ale neuvěřitelně selhal na podání, když vlastní servis ztratil hned čtyřikrát.

A to se výrazně podepsalo na jeho psychickém rozpoložení.

Hvězdný hráč nejprve rozmlátil svou raketu o zem takovým způsobem, že přelomil její rám, což diváci na centrálním dvorci Rainiera III. ocenili bučením a umpirový rozhodčí Damien Dumusois napomenutím.

Stalo se tak krátce po skvělé výměně, na jejímž konci Kohschreiber prudkým bekhendem trefil Djokoviče do nohy.

V dalším průběhu utkání pak rodák z Bělehradu při marném dobíhání míče hrací nástroj zahodil mezi diváky, lépe řečeno do prostoru určeném fotografům, za což může podle tenisových pravidel následovat diskvalifikace.

Djokovič měl štěstí, že nikoho netrefil a že se událost odehrála v závěru výměny a nebyla vyloženě součástí výlevu vzteku. Za svůj prohřešek neobdržel ani trestný fiftýn a utkání nakonec dovedl do vítězného konce.

Kohlschreiberovi se tak pomstil za měsíc starou porážku ve třetím kole turnaje v americkém Indian Wells a při odchodu z kurtu napravil dojem tím, že rozbitou raketu daroval malému fanouškovi.

Novináři se na tiskové konferenci na celou záležitost raději nezeptali. Djokovič vydřenou výhru hodnotil takto: "Nebyl to hezký tenis, spíš nervózní, ale něco takového jsem v prvním zápase na antuce čekal. Je to úplně jiný povrch. A vítězství je vítězství."

Další z řady jeho nekontrolovatelných ztrát klidu nicméně dala vzpomenout na jeho vlastní nedávná slova. 

"Ty výbuchy pořád přicházejí a já jsem z toho hodně zklamaný a smutný. Rozbiju třeba raketu a vteřinu po tom toho hned lituji a říkám si: Proč? Co jsem to udělal? Je to jako bych zrazoval sám sebe," nechal se před několika týdny slyšet patnáctinásobný grandslamový šampion.

autor: av | 17. 4. 2019 7:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama