Djokovič se vyjádřil k divokému otci. Nemám ho pod kontrolou, krčí rameny

av av
16. 4. 2021 19:00
Otec Novaka Djokoviče a jeho mnohá kontroverzní prohlášení patří do balíčku příčin, proč se současné světové jedničce ve světě nedostává stejného uznání, jako jeho největším konkurentům, Rafaelu Nadalovi a Rogeru Federerovi. Srbský tenista teď prořízlou pusu svého milovaného táty poprvé okomentoval.
Novak Djokovič s rodinou.
Novak Djokovič s rodinou. | Foto: Reuters

"Západní svět je vůči Djokovičovi apriori nepřátelský. Ten sport vymysleli a pak přijde člověk z malé chudé země a najednou jim ukazuje, že to není jen jejich sport. To se jim nelíbí."

"Federer je skvělý tenista, ale to samé se nedá říct o jeho lidskosti. Je to špatný chlap, na Novaka žárlí. Moc dobře totiž ví, že je lepší než on a že překoná všechny jeho rekordy."

"Nechápu, proč Novaka lidé nemilují. Je hodný, zdvořilý, tvrdě pracuje, ale  nemají ho rádi, protože vyhrává ve stejné době jako Roger a Rafa. Když byl světová trojka, bylo všechno v pořádku. Ale když je nejlepší, nemohou to lidé vystát. Trpí tím Novak a já taky."

Výběr tří výlevů Srdjana Djokoviče z posledních měsíců. Otec tenisové superhvězdy se stále častěji opírá do ostatních tenisových gigantů - především do Rogera Federera - a neustále lamentuje nad nedostatkem světového obdivu ke svému synovi.

Paradoxně tím image svého syna vytrvale poškozuje.

Djokovič během aktuálního antukového podniku v Monte Carlu přiznal, že není schopen mít pod kontrolou všechno, co jeho otec vyřkne. Styl jeho komunikace přitom ve volném překladu popsal jako "co na srdci, to na jazyku".

"Svého tátu miluju," zdůraznil Srb.

"Vždy pro mě byl tou největší oporou, obvzlášť v dobách, kdy jsem začínal. Ale je jasné, že nemůžu ovlivnit všechno, co říká. Prostě je to tak, jak to je," podotkl Djokovič s úsměvem.

"Každý myslí svou vlastní hlavou. Já to musím akceptovat a respektovat. Můj otec je velice vášnivý muž. Chrání mě a miluje mě. A já vím, že to dělá s těmi nejčistšími a nejlepšími úmysly," otevřel se osmnáctinásobný grandslamový šampion.

Djokovič podotkl, že bude za svým otcem stát za jakýchkoli okolností. To však rozhodně neznamená, že souzní se vším, co říká.

"Nemůžu vždy souhlasit s jeho slovy. Ale jsme rodina a možná my všichni občas říkáme nebo děláme věci, které mohou ostatní lidi urazit. Chápu to," dodal vítěz letošního Australian Open, který poté v Monte Carlu přišel o letošní neporazitelnost.

V úvodním duelu sice porazil vycházející hvězdu z Itálie Jannika Sinnera, v osmifinále ho ale nečekaně ve dvou setech vyřadil Brit Dan Evans. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy