Djokovič na úvod sezony v Kataru deklasoval Bosňana Džumhura

Aktualizováno 1. 1. 2019 21:19
Nejlepší hráč minulé sezony Novak Djokovič ze Srbska zahájil nový tenisový rok hladkým vítězstvím. Světová jednička porazila v prvním kole turnaje v Dauhá 6:1, 6:2 Bosňana Damira Džumhura.
Novak Djokovič zahájil rok 2019 suverénním vítězstvím.
Novak Djokovič zahájil rok 2019 suverénním vítězstvím. | Foto: Reuters

Jednatřicetiletý Djokovič minulý týden vyhrál exhibiční turnaj v Abú Zabí a dnes bez problémů zvládl i první soutěžní duel. Sedmačtyřicátého hráče světa Džumhura vyprovodil za 57 minut. "Zahájit turnaj tak, jak se mi to podařilo dnes, mi dodalo sebevědomí a udělalo radost," řekl čtrnáctinásobný grandslamový šampion.

Djokovič získal při svých předchozích účastech v letech 2016, 2017 v Dauhá titul a v katarské metropoli vyhrál už 11 zápasů za sebou.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1,313.215 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Wawrinka (Švýc.) - Chačanov (3-Rus.) 7:6 (9:7), 6:4, Cecchinato (4-It.) - Stachovskij (Ukr.) 6:4, 6:2, Berankis (Lit.) - Goffin (6-Belg.) 3:6, 6:4, 7:6 (7:4), García-López (Šp.) - Zajíd (Kat.) 6:1, 6:3, Lajovič (Srb.) - Mannarino (Fr.) 6:3, 7:6 (7:5), Pella (Arg.) - Ilkel (Tur.) 7:6 (7:1), 6:3, Fucsovics (Maď.) - Copil (Rum.) 6:3, 6:2, Djokovič (1-Srb.) - Džumhur (Bosna) 6:1, 6:2, Herbert (Fr.) - Thiem (2-Rak.) 6:3, 7:5.