Djokovič má druhé vítězství. Na Turnaji mistrů porazil i Zvereva a už je v semifinále

14. 11. 2018 23:43
Světová jednička Novak Djokovič je prvním jistým semifinalistou Turnaje mistrů. Srbský tenista ve svém druhém utkání v Londýně porazil 6:4, 6:1 Němce Alexandera Zvereva a postup mu zajistila výhra Chorvata Marina Čiliče 6:7, 6:3, 6:4 nad Američanem Johnem Isnerem ve večerním duelu.
tenis, Turnaj mistrů 2018, Novak Djokovič při utkání s Alexanderem Zverevem
tenis, Turnaj mistrů 2018, Novak Djokovič při utkání s Alexanderem Zverevem | Foto: Reuters

Jednatřicetiletý Djokovič proti o deset let mladšímu Zverevovi odvrátil v prvním setu oba brejkboly v zápase a utkání zakončil za 76 minut. "Asi to dnes nebyl žádný dech beroucí zápas, ale výhra je výhra," uvedl Srb, jenž v Londýně útočí na šestý triumf na Turnaji mistrů v kariéře.

Djokovič už měl po odpolední výhře nad Zverevem postup ze Skupiny Gugy Kuertena do semifinále prakticky jistý, zhatit ho mohl pouze Čilič vítězstvím ve dvou setech nad Isnerem. Chorvat sice večer amerického debutanta porazil, ale až ve třech sadách.

Čilič si tak po úvodní porážce se Zverevem připsal první výhru a v pátek ho čeká souboj s Djokovičem. Zverev má situaci ve svých rukou, do semifinále ho dostane výhra ve dvou setech nad Isnerem, jenž je dosud bez vítězství.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 8,5 milionu dolarů):

Dvouhra, skupina Gugy Kuertena:

Djokovič (1-Srb.) - A. Zverev (3-Něm.) 6:4, 6:1, Čilič (5-Chorv.) - Isner (8-USA) 6:7 (2:7), 6:3, 6:4.

1. Djokovič 2 2 0 4:0 2
2. A. Zverev 2 1 1 2:2 1
3. Čilič 2 1 1 2:3 1
4. Isner 2 0 2 1:4 0

Čtyřhra, skupina Knowles, Nestor:

M. Bryan, Sock (5-USA) - Marach, Pavič (1-Rak./Chorv.) 6:4, 7:6 (7:4), Herbert, Mahut (8-Fr.) - Kubot, Melo (3-Pol./Braz.) 6:2, 6:4.

1. M. Bryan, Sock 2 2 0 4:0 2
2. Marach, Pavič 2 1 1 2:2 1
Herbert, Mahut 2 1 1 2:2 1
4. Kubot, Melo 2 0 2 0:4 0