Nadal prošel bez ztráty setu. Djokovič prohrával 0:2, ale soupeř nakonec vzdal

7. 6. 2021 17:48
Srbský tenista Novak Djokovič si popatnácté v kariéře zahraje čtvrtfinále Roland Garros, přestože s Lorenzem Musettim ztratil úvodní dva sety. Postup mu na pařížské antuce usnadnil italský soupeř, který zápas za stavu 7:6, 7:6, 1:6, 0:6, 0:4 kvůli zranění třísla vzdal.
French Open, 3. kolo (Novak Djokovič)
French Open, 3. kolo (Novak Djokovič) | Foto: Reuters

Patnácté čtvrtfinále si zajistil i obhájce titulu Rafael Nadal. Třináctinásobný šampion přešel po vyrovnaném úvodním setu přes dalšího Itala Jannika Sinnera hladce 7:5, 6:3, 6:0 a na Roland Garros oslavil už 34 vítězství v řadě.

Úřadující šampionka pokračuje i v soutěži žen. Osmá nasazená obhájkyně titulu Iga Šwiateková z Polska vydřela výhru 6:3, 6:4 nad Ukrajinkou Martou Kosťukovou a postoupila do čtvrtfinále. V něm se utká s Marií Sakkariovou. Řecká tenistka vyřadila loňskou finalistku Sofii Keninovou. Američanka prohrála 1:6, 3:6.

Teprve devatenáctiletý Musetti, jenž v Paříži prožíval grandslamový debut, začal zápas se světovou jedničkou bez bázně a v úvodních dvou setech soupeře často dostával do úzkých. Djokovič oba sety ztratil v tie-breacích, od třetí sady ale na kurtu jednoznačně dominoval.

Ve třetím setu ztratil pouze deset fiftýnů, ve čtvrtém dokonce jen čtyři. Musetti začal mít problémy s pohybem a po čtvrtém setu si vyžádal ošetření, do konce ale duel dohrát nezvládl.

"Nemělo smysl pokračovat. Nemohl jsem vyhrát žádný fiftýn nebo se aspoň udržet ve výměně. Nemohl jsem se pohybovat. Dostal jsem se na hranu," připustil Musetti.

Djokovič tak popáté v kariéře vyhrál zápas, v němž ztrácel už 0:2 na sety. O postup do semifinále se utká s dalším Italem Matteem Berrettinim. Turnajová devítka prošla do čtvrtfinále bez boje po odstoupení Rogera Federera.

Nadal začal duel se Sinnerem brejkem a šel do vedení 2:0, italský mladík ale dokázal skóre obrátit a za stavu 5:4 podával na vítězství v úvodním setu. Game při svém servisu ale prohrál čistou hrou a Nadal pak získal i sedm dalším her. Další šanci nabídl hvězdný Španěl soupeři za stavu 4:0 ve druhém setu, kdy dvakrát přišel o podání a Sinner snížil, vyrovnat ale nedokázal a Nadal už další zaváhání nepřipustil.

"Hrál jsem s výborným hráčem, který má před sebou skvělou budoucnost," složil Nadal na kurtu poklonu soupeři a připustil, že v úvodu zápasu kupil zbytečné chyby. "Prvních pár gamů jsem odehrál dobře, pak jsem ale začal hrát moc defenzivně, nechal jsem ho postoupit si do kurtu a hrát. To pak zápas hodně změnilo," popsal krizi v úvodním setu.

O postup do semifinále se utká s desátým nasazeným Argentincem Diegem Schwartzmanem, kterého vloni v Paříži vyřadil v semifinále.

Tenisový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 34,36 milionu eur):

Muži:

Dvouhra - 4. kolo:

Djokovič (1-Srb.) - Musetti (It.) 6:7 (7:9), 6:7 (2:7), 6:1, 6:0, 4:0 skreč, Schwartzman (10-Arg.) - Struff (Něm.) 7:6 (11:9), 6:4, 6:4.

Ženy:

Šwiateková (8-Pol.) - Kosťuková (Ukr.) 6:3, 6:4.

Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále:

Olmosová, Cabal (Mex./Kol.) - Krejčíková, Polášek (1-ČR/SR) 6:2, 5:7, 12:10.

Juniorky:

Dvouhra - 1. kolo:

Viďmanová (ČR) - Nugrohová (15-Indon.) 6:4, 6:7 (10:12), 6:2, Palicová (ČR) - Radivojevičová (Srb.) 1:6, 6:0, 6:3, Andrejevová (Rus.) - L. Fruhvirtová (11-ČR) 6:1, 7:6 (7:4).