Divoká karta Bouchardová už je v Praze, v hotelu ji testovali na covid-19

ČTK Sport ČTK, Sport
4. 8. 2020 17:23
Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová dnes dorazila do Prahy, kde bude příští týden hrát na antukových kurtech Sparty turnaj WTA.
Eugenie Bouchardová.
Eugenie Bouchardová. | Foto: Instagram Genie Bouchard

Někdejší wimbledonská finalistka, která dostala do Prague Open divokou kartu, musela po příletu podstoupit v hotelu test na covid-19, což čeká všechny hráčky.

Ve Stromovce finišují přípravy na akci s dotací 225.500 dolarů. Uskuteční se bez fanoušků a bude pro hráčky druhou po koronavirové pauze. Organizátoři se proto řídí manuálem organizace WTA Tour - například po areálu rozmisťují dezinfekční stojany a připravují oddělené šatny, v nichž jsou omezené počty.

"Hráčky po příletu podstoupí ve speciálně vyhrazené sekci v hotelu covid test a odcházejí na pokoj, který nesmí opustit, dokud není znám výsledek. V momentu, kdy je negativní, můžou začít fungovat," řekl ČTK ředitel turnaje David Trunda.

S Bouchardovou přiletěly do Česka i další tenistky, převážně hráčky kvalifikace. Stále se počítá s účastí světové dvojky Simony Halepové z Rumunska. "Měla by přiletět koncem týdne, jsme v kontaktu s její manažerkou," uvedl Trunda.

Z domácích hráček se do hlavní soutěže dostaly loňská finalistka Roland Garros Markéta Vondroušová, Karolína Muchová, Barbora Strýcová a Kateřina Siniaková. Šanci má v případě odhlášení některých tenistek i Kristýna Plíšková.

"Konečně po dlouhé době vletíme na kurty. Bude to bohužel bez diváků, tak nás sledujte na sociálních sítí a u televize," vzkázala Strýcová na instagramu turnaje.

Konečné obsazení i udělení zbylých divokých karet bude známo v pátek, den před sobotním losem. "Vše bude závislé na nařízeních, která vydávají zdravotnické autority české i v zemích, odkud hráčky přilétají," upozornil Trunda.

Pražští organizátoři jsou ve spojení s pořadateli v Palermu, kde se v tomto týdnu hraje první turnaj po pauze a řídí se pravidly WTA. "Vše tam probíhá bez problémů, což je pro nás a následující turnaje dobrá zpráva," podotkl Trunda.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Vlivný předseda PiS Jaroslaw Kaczyński se stane vicepremiérem polské vlády

Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem vlády. Zastávat bude funkci vicepremiéra, oznámil premiér Mateusz Morawiecki. V letech 2006 a 2007 už Kaczyński stál v čele vlády.

Polská vládní koalice byla v posledních týdnech v krizi, hovořilo se i o předčasných volbách. V sobotu ale zástupci PiS a menších stran Solidární Polsko a Dohoda podepsali novou koaliční smlouvu, která má zaručit fungování vlády do příštích řádných voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy