Diváky museli vyhánět z tenisu. Djokovič si natrhl sval, Kyrgios rozpoutal šílenství

Podívejte se na fotografie z průběhu pátého dne grandslamového Australian Open
Do obrovské krize se ve třetím kole Australian Open dostal Novak Djokovič a to především vinou zranění. Světová jednička uklouzla po tvrdém úderu soupeře do protipohybu a poranila si bok.
Djokovič nevypadal vůbec dobře, vyhrál sice první dvě sady, po zranění to ale přestalo být ono, zejména z hlediska pohybu.
Jeho soupeř, třiadvacetiletý rodák ze San Diega Taylor Fritz, vycítil šanci, zpřesnil a zrychlil hru a Djokoviče dostal do velkých potíží.
Djokovič nebyl v dobrém rozpoložení, ironicky se smál třeba tomu, když v pauze jeden z diváků zakřičel "Let's go Rafa". Nadala v tu chvíli začal dokonce parodovat.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
12. 2. 2021 15:50
Lockdown v Austrálii přišel uprostřed zápasu, diváci jej dokoukat nemohli. Novak Djokovič si natrhl sval a dostal se do velkých potíží. Nick Kyrgios a Dominic Thiem nadchli pětisetovou bitvou v elektrizující atmosféře. Podívejte se na fotografie z průběhu pátého dne grandslamového Australian Open.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy