Deprese, stesk po telefonu. Tomic utekl z reality show. Vrátí se k tenisu, nebo k počítání milionů?

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 1. 2018 12:48
Pád australského tenisového talentu nekončí. Po selhání v kvalifikaci Australian Open rezignoval Bernard Tomic na jakoukoli další přípravu a zamířil do populární reality show. Tam ale vydržel jen tři noci.
Bernard Tomic.
Bernard Tomic. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Jeho fanoušci definitivně ztrácejí naději. Tomic budil obrovská očekávání, před dvěma lety vystoupal až na sedmnácté místo světového žebříčku. Dnes je v tom lepším případě pro smích.

"Co teď budu dělat? Půjdu domů počítat miliony. To je jediná věc, kterou dělám," prohlásil po neúspěchu v kvalifikaci na první grandslam sezony a způsobil tak další z řady skandálů.

"Pomysli na ty miliony, o které si přišel," rýpl si do něj legendární Američan Andy Roddick.

V žebříčku už se australský tenista propadl na 168. místo. A místo na trénink zamířil do reality show "I'm a Celebrity… Get Me Out of Here!". Společně s devíti dalšími známými osobnostmi se Tomic rozhodl bojovat v džungli o milion dolarů.

Pětadvacetiletý hráč zdůraznil, že pro něj peníze nehrají roli. Spíš prý chtěl v populární soutěži změnit názor veřejnosti na svou osobu. To ale nebude nic snadného. Tomic se totiž stává stále výraznějším vyvrhelem a prakticky nikdo už ho nebere vážně.

"Udělal několik chyb a cesta zpět bude dlouhá. Kope si čím dál větší jámu, ze které už se nikdy nemusí dostat," řekl australský daviscupový kapitán Lleyton Hewitt v reakci na Tomicovo nedávné prohlášení o tom, že Austrálie bez něj nikdy Davisův pohár nevyhraje.

Bývalý světový hráč číslo jedna Hewitt musel přiznat, že ho Tomicovo vyjádření pobavilo. "Myslím, že se všichni shodneme na tom, že by v této formě nebyl přínosem," zareagoval. 

Šokující čtvrtfinalista Wimbledonu z roku 2011 připravil další velké překvapení fanouškům už po třech nocích v reality show. Jeden z největších taháků celého pořadu znenadání oznámil, že končí.

"Polovinu dne jsem v depresích," přiznal Tomic. "Myslel jsem, že mě to bude bavit, že budu šťastný z nových lidí a prostředí. Ale nejsem," dodal.

Na začátku show natáčející se v Jihoafrické republice přitom ukázal odvahu. Vydržel i několikanásobné uštknutí bílého hada. Pak ale stanovil nový rekord, nikdo v historii pořadu ještě tak rychle neodstoupil.

"Už toho mám dost. Nikdy v životě jsem se necítil tak špatně. Je to džungle. Je to něco úplně jiného, než jsem čekal. Teď potřebuji klid. Tohle mě odrovnalo na týden, možná dva. Je to příliš riskantní," hledal slova.

Během čtyř dnů si prý Tomic přece jen uvědomil výhody života, kterým dosud tolik pohrdal. "Potřebuji se vrátit k soupeření a hraní toho, co umím nejlépe. Proto jsem se rozhodl odejít," oznámil.

V džungli ho přemohl přebytek volného času. "Nikdy dříve jsem ho tolik neměl. Vždycky jsem okolo sebe měl přátele, telefony. Nechci strávit polovinu dne v depresích. Přemýšlel jsem o tom, jak jsem hrál minulý rok a kde bych měl správně být," dodal tenista.

Stalo se to pouhých pár dní potom, co poskytl Tomic rozhovor listu Sydney Morning Herald. Naznačil v něm, jak moc lituje věcí, jež mu tenis vzal.

"Byl jsem jen stroj trénující se svým otcem. Neměl jsem žádné dětství. Od osmi let jsem znal pouze tenis," prozradil nejmladší vítěz juniorského singlu na Australian Open v otevřené éře.

Tomic v rozhovoru, stejně jako v reality show, vyjádřil touhu vytvořit o své osobě lepší obrázek. "Lituji věcí, které jsem řekl nebo udělal. Chtěl bych ukázat lepší stránku své osobnosti. Když mě poznáte lépe, jsem dobrý člověk," kál se tenista.

Slov o počítání milionů prý začal litovat hned dvě minuty po jejich vyslovení. 

Co nastane po návratu nevypočitatelného sportovce do Austrálie, se už nikdo neodváží tipovat. Půjde Tomic domů počítat miliony, nebo konečně ukáže své světlejší stránky?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy