Deprese, stesk po telefonu. Tomic utekl z reality show. Vrátí se k tenisu, nebo k počítání milionů?

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 1. 2018 12:48
Pád australského tenisového talentu nekončí. Po selhání v kvalifikaci Australian Open rezignoval Bernard Tomic na jakoukoli další přípravu a zamířil do populární reality show. Tam ale vydržel jen tři noci.
Bernard Tomic.
Bernard Tomic. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Jeho fanoušci definitivně ztrácejí naději. Tomic budil obrovská očekávání, před dvěma lety vystoupal až na sedmnácté místo světového žebříčku. Dnes je v tom lepším případě pro smích.

"Co teď budu dělat? Půjdu domů počítat miliony. To je jediná věc, kterou dělám," prohlásil po neúspěchu v kvalifikaci na první grandslam sezony a způsobil tak další z řady skandálů.

"Pomysli na ty miliony, o které si přišel," rýpl si do něj legendární Američan Andy Roddick.

V žebříčku už se australský tenista propadl na 168. místo. A místo na trénink zamířil do reality show "I'm a Celebrity… Get Me Out of Here!". Společně s devíti dalšími známými osobnostmi se Tomic rozhodl bojovat v džungli o milion dolarů.

Pětadvacetiletý hráč zdůraznil, že pro něj peníze nehrají roli. Spíš prý chtěl v populární soutěži změnit názor veřejnosti na svou osobu. To ale nebude nic snadného. Tomic se totiž stává stále výraznějším vyvrhelem a prakticky nikdo už ho nebere vážně.

"Udělal několik chyb a cesta zpět bude dlouhá. Kope si čím dál větší jámu, ze které už se nikdy nemusí dostat," řekl australský daviscupový kapitán Lleyton Hewitt v reakci na Tomicovo nedávné prohlášení o tom, že Austrálie bez něj nikdy Davisův pohár nevyhraje.

Bývalý světový hráč číslo jedna Hewitt musel přiznat, že ho Tomicovo vyjádření pobavilo. "Myslím, že se všichni shodneme na tom, že by v této formě nebyl přínosem," zareagoval. 

Šokující čtvrtfinalista Wimbledonu z roku 2011 připravil další velké překvapení fanouškům už po třech nocích v reality show. Jeden z největších taháků celého pořadu znenadání oznámil, že končí.

"Polovinu dne jsem v depresích," přiznal Tomic. "Myslel jsem, že mě to bude bavit, že budu šťastný z nových lidí a prostředí. Ale nejsem," dodal.

Na začátku show natáčející se v Jihoafrické republice přitom ukázal odvahu. Vydržel i několikanásobné uštknutí bílého hada. Pak ale stanovil nový rekord, nikdo v historii pořadu ještě tak rychle neodstoupil.

"Už toho mám dost. Nikdy v životě jsem se necítil tak špatně. Je to džungle. Je to něco úplně jiného, než jsem čekal. Teď potřebuji klid. Tohle mě odrovnalo na týden, možná dva. Je to příliš riskantní," hledal slova.

Během čtyř dnů si prý Tomic přece jen uvědomil výhody života, kterým dosud tolik pohrdal. "Potřebuji se vrátit k soupeření a hraní toho, co umím nejlépe. Proto jsem se rozhodl odejít," oznámil.

V džungli ho přemohl přebytek volného času. "Nikdy dříve jsem ho tolik neměl. Vždycky jsem okolo sebe měl přátele, telefony. Nechci strávit polovinu dne v depresích. Přemýšlel jsem o tom, jak jsem hrál minulý rok a kde bych měl správně být," dodal tenista.

Stalo se to pouhých pár dní potom, co poskytl Tomic rozhovor listu Sydney Morning Herald. Naznačil v něm, jak moc lituje věcí, jež mu tenis vzal.

"Byl jsem jen stroj trénující se svým otcem. Neměl jsem žádné dětství. Od osmi let jsem znal pouze tenis," prozradil nejmladší vítěz juniorského singlu na Australian Open v otevřené éře.

Tomic v rozhovoru, stejně jako v reality show, vyjádřil touhu vytvořit o své osobě lepší obrázek. "Lituji věcí, které jsem řekl nebo udělal. Chtěl bych ukázat lepší stránku své osobnosti. Když mě poznáte lépe, jsem dobrý člověk," kál se tenista.

Slov o počítání milionů prý začal litovat hned dvě minuty po jejich vyslovení. 

Co nastane po návratu nevypočitatelného sportovce do Austrálie, se už nikdo neodváží tipovat. Půjde Tomic domů počítat miliony, nebo konečně ukáže své světlejší stránky?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Bývalý kancléř Schröder může zůstat členem německé SPD, předpisy neporušil

Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder může i přes své sporné ruské angažmá zůstat členem německé sociální demokracie (SPD). Rozhodčí komise regionální organizace SPD v Hannoveru v pondělí oznámila, že Schröder působením v ruských státních koncernech stranické předpisy neporušil. Zatím není jasné, zda tím skončí snaha části sociální demokracie Schrödera zbavit členství ve straně, protože proti rozhodnutí je možné se odvolat. Německá média nicméně dlouhodobě poukazují na to, že na cestě k případnému vyloučení Schrödera z SPD stojí řada právních překážek.

Proti Schröderovi byly podány takřka dvě desítky vnitrostranických žádostí o vyloučení, kterými se rozhodčí komise začala zabývat v červenci. 

Schröder, který německou vládu vedl v letech 1998 až 2005, po ruské invazi na Ukrajinu čelí tvrdé kritice za to, že útok dostatečně neodsoudil a že se odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policisté budou školeni o zásazích na shromážděních. ANO bude mít na mítincích místo pro odpůrce

Velitelé městských a obvodních policejních ředitelství a územních odborů dostanou školení o zásazích a přítomnosti policie na shromážděních. Jednodenní školení začnou tento měsíc a zúčastní se jich zhruba 240 policistů. Policejní prezident Martin Vondrášek se na tom v pondělí dohodl s policejními řediteli a zástupci odborů vnitřní kontroly, se kterými jednal kvůli nedávným kritizovaným zákrokům na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na webu to oznámil mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to v pondělí uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy