"Dělám si, co chci." Kyrgiosovi hrozí další pokuta: za výstřední boty a kšiltovku

Sport ČTK Sport, ČTK
5. 7. 2022 9:34
Australskému bouřlivákovi Nicku Kyrgiosovi hrozí ve Wimbledonu další pokuta.
Nick Kyrgios v červených botách a kšiltovce
Nick Kyrgios v červených botách a kšiltovce | Foto: Reuters

Dvě za své chování už zaplatil v celkové výši 14.000 dolarů a třetí mohou organizátoři sedmadvacetiletému tenistovi udělit za to, že porušil pravidla o výhradně bílém oblečení.

Po vítězném osmifinále si totiž ještě na kurtu obul červené boty i kšiltovku.

Kontroverzní Kyrgios platí často. Za vulgarity na kurtu, ničení raket, naposledy na londýnském grandslamu za plivnutí směrem k divákovi a nadávky.

Když v pondělí odehrál bez výraznějších výlevů zápas s Američanem Brandonem Nakashimou, opět na sebe upozornil. V červených botách už přišel na kurt, na zápas si je přezul za bílé, ale pro rozhovor znovu sáhl po červených i kšiltovce stejné barvy.

Na otázku, proč záměrně porušil pravidlo, měl jednoduchou odpověď: "Protože si dělám, co chci."

Rád prý nosí své červené "jordanky". Nicméně slíbil, že až půjde ve středu znovu na kurt, pravidla dodrží. "Zítra si zase vezmu bílé," prohlásil čtyřicátý tenista světového žebříčku. O své první grandslamové semifinále bude hrát s Chilanem Cristianem Garínem.

Problémy má Kyrgios také doma v Austrálii, kde byl obviněn z napadení, ke kterému údajně došlo loni. Bez dalších podrobností o tom informovala policie, podle které tenista musí v srpnu před soud v Canbeře.

"Jde o domácí záležitost," citoval Kyrgiosova právníka Jasona Moffetta list Canberra Times. "Jedná se o závažné obvinění a bereme ho velmi vážně. Vzhledem k tomu, že je celá věc před soudem, nemůžeme se k tomu víc vyjádřit. Učiníme tak časem," dodal.

Podle australských médií Kyrgiose obvinila z napadení jeho bývalá partnerka Chiara Passariová. Loni v říjnu spolu byli v karanténním hotelu v Adelaide, po hádce ale museli dostat každý vlastní pokoj.

Nick Kyrgios v červených botách a kšiltovce
Nick Kyrgios v červených botách a kšiltovce | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy