Del Potro zazdil už téměř vyhraný set dvojchybou. Nakonec ho Murray vyprovodil kanárem

3. 6. 2017 18:11
Měl na raketě čtyři setboly, přesto Juan Martín del Potro nedokázal dotáhnout první set duelu proti Andy Murraymu do vítězného konce. Poté, co sadu ukonči dvojchybou, se rezignovaně opřel o síť. A zbytek zápasu už světová jednička v pohodě zvládla.
Juan Martin del Potro
Juan Martin del Potro | Foto: Reuters

Paříž - První hráč světa Andy Murray postoupil do čtvrtého kola antukového French Open a po pětadvacáté v řadě je na grandslamu v osmifinále. Britský tenista vyhrál nad Juanem Martínem del Potrem díky zvládnutému dramatickému prvnímu setu, v kterém Argentinec nevyužil čtyři setboly a při tom posledním udělal v tie-breaku dvojchybu. Murray zvítězil 7:6, 7:5 a 6:0.

"První set byl strašně důležitý, protože Juan je nebezpečný, jeden z nejlepších hráčů a v těchto podmínkách to bylo důležité," řekl Murray, svěřenec Ivana Lendla, který přes zataženou oblohu sledoval zápas v tmavých brýlích.

V úvodním dějství měl Del Potro, který hrál v Paříži poprvé od roku 2012, dlouho navrch. První šel do brejku, ale nedokázal set dopodávat a ve zkrácené hře udělal za stavu 7:6 dvojchybu. Brit zaváhání využil a vypjatý úvodní set získal.

Del Potro po prohraném prvním setu hodil raketou. Skoro celou pauzu pak strávil zklamaně v předklonu opřený o síť. "Byl jsem frustrovaný. Hrál jsem tak skvěle a měl tolik šancí. Nemohl jsem uvěřit, že jsem set ztratil," litoval Argentinec.

Hned na úvod druhého setu šel Murray do brejku. V desáté hře sice o výhodu přišel, ale následně získal osm her v řadě a zápas ukončil po třech hodinách. Del Potra porazil stejně jako loni ve finále olympijského turnaje v Riu de Janeiro.

"Tohle se stává a zvlášť, když hrajete s prvním hráčem světa. Ať je to Andy, Rafa (Nadal), nebo Roger (Federer), tak oni každou chybu trestají. Když nedotáhnete dobře rozjetý set nebo game, využijí toho, a to se stalo," řekl Del Potro.

Murray v utkání nastřílel 41 vítězných úderů a hodně úspěšně využíval zkrácení za síť. "Nepřijel jsem na French Open po vydařených šesti sedmi týdnech, ale začínám se cítit lépe a těším se na druhý týden," uvedl loňský finalista. K výhře mu pomohlo, že udělal jen 28 nevynucených chyb, zatímco Del Potro jich měl 43.