Debutant Dimitrov má na Turnaji mistrů jistou účast v semifinále

15. 11. 2017 17:08
Turnaj mistrů zná po Regeru Federerovi druhého semifinalistu, postup si zajistil Grigor Dimitrov, který ve středu porazil Davida Goffina.
Grigor Dimitrov slaví na Turnaji mistrů vítězství nad Davidem Goffinem
Grigor Dimitrov slaví na Turnaji mistrů vítězství nad Davidem Goffinem | Foto: Reuters

Londýn - Bulharský tenista Grigor Dimitrov deklasoval na Turnaji mistrů Davida Goffina z Belgie 6:0, 6:2 a po druhé výhře ve skupině Peta Samprase má při debutu na londýnském turnaji jistý postup do semifinále. Už dříve si místo ve vyřazovacích bojích zajistil Švýcar Roger Federer.

Šanci na postup si uchoval také Rakušan Dominic Thiem, který porazil španělského náhradníka Pabla Carreňa 6:3, 3:6, 6:4 a připsal si první vítězství. V pátek se utká o semifinále s Goffinem.

Goffin, jenž v úvodním duelu zdolal ve třech setech světovou jedničku Rafaela Nadala, byl dnes proti Dimitrovovi bez šance. Šestý hráč žebříčku ATP na kurtu dominoval a soupeři povolil uhrát první game až za stavu 6:0, 3:0. Belgičan, kterého ještě příští týden čeká finále Davisova poháru, už ale zápas víc zdramatizovat nedokázal a Dimitrov po 74 minutách proměnil třetí mečbol.

Goffin odmítl, že by za jeho hladkou prohrou byly zdravotní problémy. "Jsem v pořádku. V tom dneska problém nebyl. Byl to prostě strašně těžký zápas, Grigor zahrál vážně dobře," řekl. "Nebylo to snadné, když jsem hned na začátku přišel o servis. Pro sebevědomí to byla velká rána, když jsem prohrával 0:4. Ve druhém setu jsem měl pár šancí na brejk, ale hrál opravdu solidně," dodal Goffin.

Carreňo se do turnaje dostal místo Nadala, který po úvodní prohře s Goffinem kvůli bolestem kolena odstoupil a ukončil sezonu. Thiemovi sebral druhou sadu a v závěrečném setu ještě dokázal otočit skóre na 4:3, ale v deváté hře přišel o podání znovu a jeho čtyřiadvacetiletý rakouský protivník už koncovku více než dvouhodinového zápasu zvládl.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 8 milionů dolarů):

Dvouhra:

Skupina Peta Samprase:

Thiem (4-Rak.) - Carreňo (9-Šp.) 6:3, 3:6, 6:4, Dimitrov (6-Bulh.) - Goffin (7-Belg.) 6:0, 6:2.

Skupina Woodbridge a Woodfordea:

Kubot, Melo (1-Pol./Braz.) - B. Bryan, M. Bryan (5-USA) 6:4, 6:3, J. Murray, Soares (4-Brit./Braz.) - Dodig, Granollers (7-Chorv./Šp.) 6:1, 6:1.

1. Kubot, Melo 2 2 0 4:0 2
2. B. Bryan, M. Bryan 2 1 1 2:3 1
3. J. Murray, Soares 2 1 1 3:2 1
4. Dodig, Granollers 2 0 2 0:4 0