Další velké jméno vynechá US Open, do New Yorku nepřijede ani Bencicová

Tenistky se houfně odhlašují z US Open, Plíškové ubylo šest soupeřek z top 10
Na US Open, které má oficiálně začít 31. srpna, bude chybět světová ženská jednička Ashleigh Bartyová. Stejně jako mnohé další uvedla jako důvod odřeknutí obavy z koronaviru.
Do New Yorku kvůli obavám z covidu-19 nedorazí ani světová dvojka Simona Halepová, čerstvá vítězka pražského turnaje.
Ze stejného důvodu se odhlásila i elitní deblistka Barbora Strýcová (a také její deblová partnerka Sie Šu-Wej)
A do Ameriky neodjede ani Barbora Krejčíková.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
17. 8. 2020 10:09
Světová osmička Belinda Bencicová je další tenistkou, která se odhlásila z US Open. Z loňských semifinalistek tak mezi přihlášenými zbyla jen šestinásobná vítězka newyorského grandslamu Serena Williamsová. Už dříve se totiž odhlásily i obhájkyně trofeje Bianca Andreescuová z Kanady a Ukrajinka Elina Svitolinová.

Švýcarka Bencicová své rozhodnutí oznámila na twitteru. "Rozhodla jsem se vynechat americkou zastávku v New Yorku a vrátím se na okruh v září v Římě," napsala tenistka se slovenskými kořeny, která se v Česku zapojila do exhibiční série Tipsport Elite Trophy. Plánovanou účast na podniku WTA v Praze ale zrušila.

Na rozdíl od jiných hráček neuvádí výslovně jako důvod obavy z nákazy koronavirem. "Těším se, že se do New Yorku vrátím příští rok, a přeji hodně štěstí každému, kdo tam bude v příštích týdnech hrát," doplnila. Grandslamovému US Open bude na kurtech ve Flushing Meadows předcházet náhrada za turnaj v Cincinnati.

Účast na US Open už zrušilo pět hráček z první desítky světového žebříčku. Aktuální světová dvojka a čerstvá vítězka z Prahy Simona Halepová z Rumunska by měla rozhodnutí oznámit dnes. Nejlepší Češka, světová trojka Karolína Plíšková, plánuje v zámoří hrát. Tamní turnaje se uskuteční bez diváků za přísných bezpečnostních opatření, která mají minimalizovat riziko nákazy koronavirem.

 

Právě se děje

před 9 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy