Další plačící muž v Paříži, Almagro se po zranění sesypal. Del Potrova reakce dojala fanoušky

Aleš Vávra Aleš Vávra
2. 6. 2017 8:27
Španělský tenista Nicolas Almagro si v Paříži obnovil zranění kolene. Jeho soupeř vítězství neslavil, Juan Martin del Potro naopak svého soka dlouze utěšoval. Dojal tím miliony fanoušků po celém světě.
Video: Del Potro utěšuje zlomeného Almagra. | Video: www.youtube.com

Paříž - Slzy ke sportu bezesporu patří a jak ukazuje grandslamové French Open, někdy jsou doslova na denním pořádku. Druhý den za sebou viděli diváci na tenisovém Roland Garros zlomeného plačícího muže.

Po středečním emotivním vítězství Američana Stevea Johnsona, jenž nedávno přišel o otce, se ve čtvrtek na pařížské antuce psychicky sesypal také Nicolas Almagro. Španělský tenista si v utkání s Argentincem Juanem Martinem del Potrem za stavu 1:1 na sety obnovil zranění kolene.

Jednatřicetiletý hráč, někdejší člen elitní světové desítky, se okamžitě chytil za hlavu, padl na záda a začal hlasitě vzlykat. Jeho pocit zmaru se v tu chvíli prostě nedal ovládnout.

Almagro totiž prožívá velmi složité období. Už na začátku sezony nehrál, musel léčit poraněné lýtko. Když už se dal Španěl dohromady, ozvalo se koleno. Kvůli němu musel vzdát své vystoupení na nedávném podniku v Římě a doufal, že v Paříži už bude všechno v pořádku.

Nebylo. Ve druhém utkání přišel jeden špatný pohyb a veškeré naděje vzaly v jediné sekundě za své.

Příkladné sportovní chování pak ukázal Del Potro. Argentinský gentleman neváhal, okamžitě překročil síť a jal se plačícího soupeře utěšovat. Dlouhé minuty Almagra povzbuzoval a z postupu do třetího kola turnaje pochopitelně neměl žádnou radost. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy