Čtyři tituly i lukrativní kontrakt. Jen sedm sportovkyň vydělává víc než Plíšková

av av
7. 8. 2019 10:08
Novému žebříčku zveřejněnému magazínem Forbes jako tradičně dominují tenistky.
Osmifinále Wimbledonu 2018: Angelique Kerberová
Osmifinále Wimbledonu 2018: Angelique Kerberová | Foto: Reuters

3. Angelique Kerberová

Třetí místo obsadila německá tenistka, na vedoucí tandem Williamsová - Ósakaová ale výrazně ztrácí. Kerberové na účet přibylo 11,8 milionu dolarů, z toho 5,3 milionu vydělala na turnajích. Co se týče sponzorů, těžila Němka hlavně ze svého triumfu na loňském Wimbledonu. Tím si zajistila obnovení smluv například s Adidasem nebo Generali. A získala třeba nové partnerství s Procter and Gamble.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Lidé v květnu utráceli hlavně za nepotravinářské zboží, tržby obchodníků stouply o dvě procenta

Tržby obchodníků v Česku v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly vyšší o 11,6 procenta. Dařilo se hlavně prodejcům nepotravinářského zboží. Naopak méně lidé utráceli za pohonné hmoty. Ve středu o tom informoval Český statistický úřad.

Bez očištění o kalendářní vlivy se květnové tržby snížily meziročně o 0,7 procenta. Letošní květen měl o dva pracovní dny méně než stejný měsíc loňského roku.

"Pokles tržeb zaznamenal prodej pohonných hmot a prodej potravin, naopak prodej nepotravinářského zboží se meziročně zvýšil o 2,6 procenta," uvedla ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ Marie Boušková. Vyšší tržby podle ní vykázal zejména prodej prostřednictvím internetu a také prodej výrobků pro domácnost.

Další zprávy