reklama
 
 

Čtvrt milionu pro Nadala. Španělskému tenistovi musí bývalá ministryně zaplatit za nařčení z dopingu

Aktualizováno 16. 11. 2017 21:06
Deset tisíc eur, v přepočtu čtvrt milionu korun, musí zaplatit bývalá francouzská ministryně sportu Roselyne Bachelotová španělskému tenistovi Rafaelu Nadalovi za nařčení z dopingu.

Paříž - O odškodném pro Rafaela Nadala rozhodl soud v Paříži, který navíc udělil sedmdesátileté političce Roselyne Bachelotové pokutu 500 eur (téměř 13.000 korun). Španělský tenista požadoval v žalobě pro pomluvu od Bachelotové jako odškodné 100.000 eur s tím, že je věnuje některé charitativní organizaci.

"Jak můžete vidět v médiích, dnešek je šťastným den pro mne, můj tým a mé fanoušky," uvedl šestnáctinásobný grandslamový šampion v oficiálním prohlášení. "Francouzská justice rozhodla případ ve prospěch mé cti a bezúhonnosti jako sportovce. Chtěl bych poděkovat všem, kteří ve mne věřili," dodal.

Bachelotová loni v březnu v televizním rozhovoru během debaty k dopingu ruské tenisové hvězdy Marie Šarapovové obvinila Nadala, že v roce 2012 dlouhou zdravotní pauzou kryl dopingový nález. "Víme, že Nadalovo slavné zranění, které ho vyřadilo na sedm měsíců, bylo způsobeno pozitivním testem," prohlásila ministryně z let 2007 až 2010.

Nadal, jenž kvůli častým zdravotním potížím a silovému tenisu čelil obdobnému obvinění již několikrát, neměl nikdy pozitivní dopingový test. Po prohlášení Bachelotové se za něj postavila řada sportovců i institucí v čele s národním olympijským výborem a španělskou vládou.

autor: ČTK | 16. 11. 2017 14:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama