Co je tohle za formát? Tenistky na Billie Jean King Cupu drtí noční zápasy

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
3. 11. 2021 19:02
Až k půlnoci nebo i déle se táhnou pražské zápasy finále Billie Jean King Cupu a některé týmy si už na nový formát ženské tenisové soutěže postěžovaly.
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová.
Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová. | Foto: Reuters

Kolotoč zápasů ve dvou halách se rozbíhá vždy v 10:30, odpolední blok pak nezačne dřív než v 17 hodin. Při souběhu dvou vyrovnaných singlových zápasů končí čtyřhra až o půlnoci. V případě duelu mezi Českem a Německem dokonce až v půl jedné.

Když si vezmeme, že pak musí hráčky absolvovat povinné kolečko rozhovorů, dát sprchu, nějaké jídlo a zahájit přesun na hotel, dostanou se do postele až někdy po druhé hodině ranní. A druhý den je čeká všechno nanovo.

"Já na tohle moc nejsem, radši si přivstanu a hraju dopoledne než tyhle noční zápasy. Sice jsme tomu přizpůsobily tréninky a celý týden trénovaly až večer, abychom si zvykly, ale stejně to nebylo ono," smutnila slovenská tenistka Anna Karolina Schmiedlová.

Ta prohrála oba singlové zápasy. Jak v pondělí proti Španělsku, tak v úterý proti USA. Nutno ale říct, že na nový systém si stěžují i týmy, které měly po prvním dnu volný den.

"Tenhle formát moc nechápu a nelíbí se nám. V pondělí jsme končily vážně pozdě, je štěstí, že jsme si mohly dnes odpočinout, jiné týmy tu možnost nemají," uvedla například španělská kapitánka Anabel Medinaová.

Asi nejhůře na tom byly Němky, které jsou součástí asi nejtěžší skupiny celého finále. S Češkami prohrály vyrovnanou bitvu v půl jedné ráno a druhý den odpoledne nastupovaly proti silným Švýcarkám.

"Je těžké dát se na takového soupeře takhle rychle dohromady. Navíc v tenisu nejsme zvyklé, že nás po porážce čeká další zápas, to se pak regeneruje hůř," rýpla si Andrea Petkovicová.

Spousta velkých tenisových hvězd odmítla cestu do Prahy předem. Z první desítky žebříčku hraje v O2 areně jen domácí šampionka Barbora Krejčíková a Němka Angelique Kerberová.

"Nám se odhlásily Garbině Muguruzaová a Paula Badosaová, mám pro to naprosté pochopení. Už příští týden je čeká náročný Turnaj mistryň v Mexiku, musely si vybrat, tady by ztrácely síly," dodala Medinaová.

České tenistky mají po pondělním vítězství nad Němkami hned dva dny volna, ve čtvrtek je čeká boj o postup do semifinále proti výběru Švýcarek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy