Cítím z ní správnou energii, věří Heninová Kvitové. Tu teď čeká pražská ranařka

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 1. 2020 19:07
Snadná práce v prvním, dřina ve druhém kole a teď čeká tenistku Petru Kvitovou na Australian Open třetí zkouška. Ruska Jekatěrina Alexandrovová trénuje v Praze, ale s dvojnásobnou wimbledonskou vítězkou ještě nikdy nehrála.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Loňská finalistka úvodního grandslamu sezony ztratila v prvním duelu na turnaji jediný gem, krajanku Kateřinu Siniakovou doslova rozbrečela. Ve druhém kole odvracela tři setboly proti Španělce Paule Badosaové, ale i tak vyhrála dvakrát 7:5.

"Byla v problémech, její soupeřka měla dobrý rytmus a tlačila ji. Petra ale ukázala, že má zkušenosti, zůstala klidná a soustředěná," chválí českou tenistku legendární Justine Heninová. 

Někdejší belgická světová jednička si na výkonech Kvitové všimla její jistoty nabité z loňské účasti v melbournském finále.

"Ví, co má dělat, když jde o druhé kolo. Cítí, že musí vyhrát, že je pod tlakem, ale zároveň si drží pokoru a soustředí se jen na ten zápas," chrlí dál superlativa sedminásobná grandslamová vítězka.

Kvitové tak věří v následujícím průběhu turnaje. "Cítím z ní tu správnou energii. Vypadá pozitivně. Líbí se mi, že se nedívá příliš daleko, jako grandslamová vítězka ví, jaký tlak to přináší," dodává expertka Eurosportu.

Další překážkou pro devětadvacetiletou hráčku bude Ruska Jekatěrina Alexandrovová. Na okruhu se překvapivě nikdy nepotkaly, přestože je o čtyři roky mladší tenistka už čtvrtou sezonu pevně usazená v první stovce žebříčku. Nyní je dokonce v elitní třicítce.

"Ale vím, jak hraje. Hodně do toho chodí jako já. Nejspíš rozhodne první pár úderů, která z nás to víc napálí," přemítá Kvitová.

Alexandrovová dlouhodobě trénuje v Praze, dokonce uvažovala o českém občanství, ale nakonec z toho sešlo.

"Jednou jsme spolu trénovaly před sezonou v Praze, ale to bylo asi předloni. Bude to zajímavý zápas," myslí si Češka. 

Rozhodně ji nečeká nic snadného. Rodačka z Čeljabinsku neprohrála soutěžní zápas od loňského října, kdy ji shodou okolností vyřadila z moskevského turnaje Karolína Muchová. Od té doby vyhrála podnik v Limoges i letos v Šen-Čenu. Nyní může její sérii ukončit další Češka.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Největší tuzemský poskytovatel venkovní reklamy BigBoard spustil nový portál BigZoom. Nabízí ubytování a zážitky v Česku

Nový web vznikl transformací portálu Hyperslevy, který BigBoard ovládl loni. ČTK to řekli zástupci společnosti.

"BigZoom je výsledkem plánované transformace konceptu portálu Hyperslevy, který nahradil k 1. červnu. Veškeré vouchery na Hyperslevách ale samozřejmě zůstávají v platnosti a zákazníci je budou moci řádně vyčerpat," řekla ČTK mluvčí BigBoardu Pavlína Stránská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy