Chtěla zmlátit soupeřku, teď je vděčná za skalp Plíškové. Američanka otřásla Ostravou

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 10. 2022 8:01
Na kontě nemá zrovna moc úspěchů, tenhle bude patřit k největším. Americká tenistka Alycia Parksová překvapila Ostravu, když v prvním kole nadělila kanára světové devatenáctce Karolíně Plíškové a vyřadila ji z turnaje. Dosud fanoušci rodačku z Atlanty znali hlavně kvůli tomu, že se před třemi lety málem poprala se soupeřkou přímo na kurtu.
Karolína Plíšková a Alycia Parksová.
Karolína Plíšková a Alycia Parksová. | Foto: ČTK

O největší překvapení úterního programu ostravského tenisového turnaje se postarala hráčka, které patří až 144. příčka v žebříčku. Bohužel to odnesla Češka Karolína Plíšková. Od Parksové schytala kanára a vypadla z turnaje hned v prvním kole po dvou odehraných setech.

"Nemohla jsem se vůbec dostat do rytmu. Soupeřka střílela, výborně servírovala a nebylo se kde chytit. Ani odzadu jsem se necítila dobře," smutnila Plíšková po prohře 0:6, 6:7.

Triumf jednadvacetileté tenistky, která si na grandslamech dosud zahrála jen jedno kolo, byl velkým překvapením i mezi tenisovými odborníky. Sama po proměněném mečbolu posílala své díky k nebesům.

"Po vítězství vždy děkuji Bohu za to, že mám příležitost hrát tento sport, a dokonce být úspěšná, pokaždé mu děkuji," prohlásila na kurtu.

Přitom dosud ji nejvíc proslavil exces, kdy se na kurtu sápala po soupeřce a chtěla si to s ní vyřídit pěstmi.

Před třemi lety se v Las Vegas dostala do osmifinále turnaje ITF s dotací 60 tisíc dolarů. Od soupeřky Kanaďanky Katherine Sebové dostala nejprve kanára a pak ztratila i dramatický tiebreak.

Když prohrála, frustrovaně hodila raketou na kurt a šla si se soupeřkou podat ruku. Pár vteřin poté ale na Kanaďanku vystartovala a jen díky rozhodčímu, který jí vstoupil do cesty, protivnici fyzicky nenapadla. Incident nastartoval i otec Parksové, který teatrálním parakotoulem vpadl na kurt a chtěl se do roztržky zapojit.

"Stiskla mi ruku a odstrčila ji směrem ke mně, to si nenechám líbit," hájila se po zápase Parksová. Kanaďanka zase argumentovala tím, že jí soupeřka podala ruku neprofesionálně, à la "leklá ryba", a tak ji chtěla vyškolit v tom, jak se má u sítě gratulovat. 

Spor se tehdy vyostřil i proto, že měl tatínek americké tenistky pocit, že maminka Sebové různými náznaky během zápasu dceru koučuje a radí jí. Kanadskému týmu zase vadilo, jak Parks vyrušuje během servisu soupeřky.

Nyní ale americká hráčka prožívá životní úspěch a v Ostravě si zajistila prémiovou bitvu se světovou sedmičkou Řekyní Marií Sakkariovou.

Video: O2 TV Sport
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 51 minutami

V Česku se čím dál víc lidí nakazí akutními respiračními nemocemi, nákaza chřipkou roste hlavně u dětí

V Česku dochází k nárůstu akutních respiračních infekcí včetně chřipky a respiračně syncytiálních virů. Ukazují to údaje Státního zdravotního ústavu. V některých evropských zemích včetně sousedního Německa už se chřipka šíří se střední intenzitou, v Česku zatím počet případů roste hlavně u dětí ve věku šest až 14 let. Ústav ale upozorňuje na to, že vzorků, které lékaři odesílají do národní referenční laboratoře, není dostatek.

"Ve 48. týdnu 2022 se nemocnost akutních respiračních infekcí v Česku zvýšila o téměř 15 procent. Nárůsty nemocnosti jsou evidovány ve všech krajích a ve všech věkových skupinách, což odpovídá zvyšujícím se počtům pozitivních záchytů chřipkových virů a dalších respiračních agens v populaci," uvedl ústav.

Zdroj: ČTK
Další zprávy