Chtěla jsem víc a mám na víc. Z prohry se ale nehroutím, říká Kvitová

ČTK ČTK
4. 9. 2021 22:48
Tenistce Petře Kvitové se letos na grandslamech nedařilo. Konec ve třetím kole na US Open je nejlepším výsledkem dvojnásobné vítězky Wimbledonu. Podobné výsledky už ale zažila, nehroutí se a věří, že v sobě ještě dokáže najít především mentální síly připravit se na další roky, ale nedokáže odhadnout, kolik jich má ještě před sebou.
Petra Kvitová ve třetím kole US Open 2021
Petra Kvitová ve třetím kole US Open 2021 | Foto: Reuters

"Po tom všem, čím jsem si prošla v posledních dnech a týdnech, je třetí kolo dobrý," připomněla Kvitová po prohře s Řekyní Marií Sakkariovou nedávné střevní problémy před čtrnácti dny v Cincinnati. "Chtěla jsem víc, nejsem spokojená a vím, že mám na víc. Budu se dál snažit trénovat a makat, abych byla lepší. Nehroutím se, život jde dál," řekla jednatřicetiletá tenistka.

Na nejsledovanějších grandslamech se podobně jako v roce 2018 nedostala přes třetí kolo. Ve druhé kole skončila na Australian Open a z Roland Garros odstoupila před druhým utkáním, jelikož si při mediálních povinnostech zranila kotník. Příprava na trávu proto byla omezená a oblíbený Wimbledon opustila už po prvním kole. Ani na olympiádě v Tokiu se jí nedařilo.

"Není to úplně ideální sezona, ale jsou časový osy, kdy to úplně nejde," řekla Kvitová, jejíž letošním vrcholem byl titul v Dauhá. Její bilance je aktuálně 26 vyhraných a 15 prohraných zápasů. "Ještě není konec, ale někdy takové sezony jsou a na mně je, abych se z toho nesložila a dál našla energii a motivaci. Abych makala hlavně v přípravě a potom to spustila."

Důležité bude podle svěřenkyně kouče Jiřího Vaňka si odpočinout a načerpat mentální síly. "Ty hlavně. Už mám nějaký věk, musím se soustředit na tělo a hlavně na hlavu," podotkla Kvitová, která před sezonou uvedla, že nečekala, že bude po třicítce ještě hrát. Čím dál je pro ni náročnější hrát každý rok vrcholný tenis, obhajovat body a bojovat s nastupující generací. "Holkama, které jsou nabušené. Ale nestěžuju si. Je to privilegium. Tak to beru a čelím tomu."

A kolik sezon má bývalá světová dvojka, královna Turnaje mistryň a či šestinásobná vítězka Fed Cupu ještě před sebou? "Nevím, to je asi momentálně ve hvězdách," pronesla.

Jité je, že cítí opotřebovanost a nejvíc se na ní podepsala omezení kvůli koronaviru. "Nejvíc mě vyždímaly bubliny, hraní bez diváků, bez atmosféry, bez energie. To je takové nijaké," řekla. Proto i porážku se Sakkariovou před publikem brala lépe. "I když jsem dneska prohrála, měla jsem radost, že tam diváci jsou a fandili a bavilo je to. Proto hraju. Tenis zbožňuju, je to krásný sport. Buď si to pokazím, nebo vydřu, ale vždycky tam jsem nějakým způsobem pro diváky," dodala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů. Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, uvedl státní zástupce Jakub Bílý z Vrchního státního zastupitelství. Detektivové zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které správa spadá. Pokud má policie podezření, nechť ho vyšetří, řekl k věci ministr Jozef Síkela (za STAN).

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu, oznámil Bílý. Mluvčí centrály Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Síkela uvedl, že je o policejním zásahu informován, ale nezkoumal jeho důvody. "Pokud mají policie a případně orgány činné v trestním řízení nějaké podezření, nechť ho vyšetří. A pokud se ukáže, že někdo se dopustil nějakého protiprávního jednání, nechť je podle zákonů České republiky potrestán," řekl ministr na pondělní tiskové konferenci k energetické bezpečnosti.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela správa v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele správy úložišť Jana Prachaře v některých tendrech.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Vláda připravuje post státního obchodníka s energiemi, má zvýšit bezpečnost

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi. Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mimo jiné zvýšení energetické bezpečnosti, ale i zvýšení vlivu státu na zásobách plynu v Česku. Novinářům to v pondělí řekl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN).

Státní obchodník s energiemi bude mít možnost jednat o plynu přímo s evropskými dodavateli plynu, Česko by tak díky tomu mohla plyn nakupovat za nižší ceny. Státní obchodník má nakupovat plyn pro potřebu státu.

Ministerstvo také pracuje na zvláštním energetickém tarifu, který má lidem pomoci s vysokými cenami energií. Určen by byl pro nízkopříjmové i střední třídu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy