Chorvaté v Zadaru drtí Američany. Výhru od finále Davis Cupu jsou i Francouzi

Aktualizováno 14. 9. 2018 20:29
Ve druhém semifinále vedou obhájci titulu Francouzi zatím 1:0 nad Španělskem.
Marin Čilič.
Marin Čilič. | Foto: Reuters

Zadar/Lille - Tenisty Chorvatska a Francie dělí jedno vítězství od postupu do posledního klasického finále Davis Cupu před jeho revoluční změnou v příštím roce. Chorvaté vedou po prvním dnu semifinále 2:0 nad rekordmanem soutěže Spojenými státy americkými, obhájci titulu Francouzi vyhráli obě dvouhry nad Španělskem.

O body favorizovaného Chorvatska se dnes doma na antuce v Zadaru postarali Borna Čorič a Marin Čilič. Jednadvacetiletý Čorič v první dvouhře porazil 6:4, 7:6, 6:3 Stevea Johnsona, jenž je při neúčasti Johna Isnera a Jacka Socka v tomto duelu americkou jedničkou. Osmnáctý hráč světa Čorič vyšperkoval svůj výkon v druhém setu vítězným lobem zahraným mezi nohama.

Druhý bod přidal podle očekávání Čilič vítězstvím 6:1, 6:3, 7:5 nad dvacetiletým debutantem Francesem Tiafoem. Utkání rozhodoval na umpiru Portugalec Carlos Ramos, jehož po kontroverzním finále US Open nařkla poražená Američanka Serena Williamsová ze sexismu.

Na tvrdém povrchu v Lille absolvoval působivý daviscupový debut domácí Benoit Paire. Francouzský tenista vyhrál v duelu se Španělem Pablem Carreňem 16 z posledních 17 gamů a po vítězství 7:5, 6:1, 6:0 získal pro svou zemi první bod. Druhý přidal Lucas Pouille, jenž v pětisetové bitvě zdolal 3:6, 7:6, 6:4, 2:6, 6:4 Roberta Bautistu.

Španělé hrají ve Francii bez světové jedničky Rafaela Nadala, který semifinále vynechává kvůli zranění kolena z US Open.

Letos naposledy se hraje Davis Cup na tři vítězné sety a s finálovým duelem na půdě jednoho ze soupeřů. Od příštího roku se bude o vítězi tradiční soutěže rozhodovat na finálovém turnaji pro 18 týmů během jednoho týdne na neutrálním místě.

Semifinále tenisového Davisova poháru:

Zadar (antuka): Chorvatsko - USA 2:0

Čorič - Johnson 6:4, 7:6 (7:4), 6:3, Čilič - Tiafoe 6:1, 6:3, 7:6 (7:5).

Lille (tvrdý povrch, hala): Francie - Španělsko 2:0

Paire - Carreňo 7:5, 6:1, 6:0, Pouille - Bautista 3:6, 7:6 (7:5), 6:4, 2:6, 6:4.