Chci Štěpánka za trenéra, řekl Kyrgios. Proč ne, až za deset let skončím, reagoval veterán

ČTK Sport ČTK, Sport
29. 6. 2016 7:21
Dva tenisoví showmani se potkali v prvním kole Wimbledonu, mladý Australan vyhrál ve čtyřech setech. Po zápase si oba hráči znovu vyměňovali vyjádření plná respektu, Radek Štěpánek by Nicka Kyrgiose dokonce mohl jednou trénovat.
Radek Štěpánek během utkání proti Nicku Kyrgiosovi.
Radek Štěpánek během utkání proti Nicku Kyrgiosovi. | Foto: ČTK

Londýn - Australan Nick Kyrgios by si uměl představit, že se jeho trenérem stane Radek Štěpánek. Český veterán letos už australskému talentu radil, ale koučování zatím nemá na pořadu dne.

"Ještě rozhodně nepřemýšlím o konci. Až to jednou přijde, pak můžu na tuhle otázku odpovědět. S Nickem jsme se párkrát bavili, má obrovský potenciál, ale uvidíme, kam nás oba osud zavede," řekl Štěpánek novinářům ve Wimbledonu.

Los svedl právě Štěpánka a patnáctého nasazeného Kyrgiose proti sobě v 1. kole a Australan už před zápasem říkal, jak mu český hráč letos pomáhal. "Jsme dobří kámoši a hrát s ním je trošku bláznivé, protože mi dal pár rad," prozradil.

Štěpánek: Kyrgios má obrovský potenciál

Sedmatřicetiletý Štěpánek si s Kyrgiosem promluvil na březnovém turnaji v Miami. "Párkrát jsme spolu trénovali a povídali si o tenisu. Asi se mu to líbilo, protože tam uhrál semifinále, takže zase tak špatný to nebylo," usmál se Štěpánek.

Kyrgios je v jednadvaceti letech velkým talentem a už osmnáctým na světě. "Má skvělou ruku a na svoji výšku taky výborný pohyb," chválil Štěpánek. "Všichni víme, jaký problém má s koncentrací a jak jednoduše se dokáže v zápase ztratit, ale když si to dá dohromady, tak potenciál má velký," uvažoval český hráč.

V utkání se Štěpánkem v All England Clubu se Kyrgios velmi držel, soustředil a hrál bez větších výstřelků. Nedal českému hráči šanci a vyhrál 3:1. "Hrát se Štěpánkem je noční můra, protože toho na trávě hodně odehrál, je to proti němu těžké a jsem rád, že jsem to relativně v klidu zvládl," oddechl si Kyrgios po postupu.

Štěpánek chce hrát do čtyřiceti

Zároveň řekl, že by si dokázal představit Štěpánka za svého kouče. "Ještě kariéru nekončí, ale až k tomu dojde, může se stát trenérem a mohl bych ho mít vedle sebe na turnajích. Přál bych si mít někoho, kdo je úspěšný tak dlouhou dobu," řekl občas zlobivý Australan, který už nějaký čas objíždí turnaje bez trenéra.

Štěpánek zopakoval, že je zatím připraven prodloužit svoji kariéru třeba do čtyřiceti let. "Tohle byla spontánní věc, která se odehrála v Americe a nemělo to žádnou návaznost. Hraju singla - debla, teď nic takového nechci," řekl karvinský rodák, ale na druhou stranu dodal: "Až za deset let skončím, tak proč ne?"

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Tchaj-wan ohlásil další velké narušení své vzdušné obranné zóny Čínou

Tchaj-wan v neděli ohlásil největší narušení své vzdušné obranné zóny ze strany Číny od října, uvedla agentura Reuters. Do blízkosti ostrova se podle tchajwanského ministerstva obrany vydalo 39 čínských letounů. Tchaj-pej jako varování vyslala do vzduchu stíhačky a pro monitorování čínských strojů nasadila systémy raketové obrany.

Tchaj-wan si na přelety čínských vojenských strojů poblíž ostrova stěžuje opakovaně již přes rok. Čínská letadla se často vydávají do blízkosti Prataských ostrovů, strategické lokality v Jihočínském moři, na kterou si Tchaj-wan činí nárok. Čínské stroje se podle tchajwanského ministerstva pohybovaly v okolí Prataských ostrovů i v neděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy