Chci Štěpánka za trenéra, řekl Kyrgios. Proč ne, až za deset let skončím, reagoval veterán

ČTK Sport ČTK, Sport
29. 6. 2016 7:21
Dva tenisoví showmani se potkali v prvním kole Wimbledonu, mladý Australan vyhrál ve čtyřech setech. Po zápase si oba hráči znovu vyměňovali vyjádření plná respektu, Radek Štěpánek by Nicka Kyrgiose dokonce mohl jednou trénovat.
Radek Štěpánek během utkání proti Nicku Kyrgiosovi.
Radek Štěpánek během utkání proti Nicku Kyrgiosovi. | Foto: ČTK

Londýn - Australan Nick Kyrgios by si uměl představit, že se jeho trenérem stane Radek Štěpánek. Český veterán letos už australskému talentu radil, ale koučování zatím nemá na pořadu dne.

"Ještě rozhodně nepřemýšlím o konci. Až to jednou přijde, pak můžu na tuhle otázku odpovědět. S Nickem jsme se párkrát bavili, má obrovský potenciál, ale uvidíme, kam nás oba osud zavede," řekl Štěpánek novinářům ve Wimbledonu.

Los svedl právě Štěpánka a patnáctého nasazeného Kyrgiose proti sobě v 1. kole a Australan už před zápasem říkal, jak mu český hráč letos pomáhal. "Jsme dobří kámoši a hrát s ním je trošku bláznivé, protože mi dal pár rad," prozradil.

Štěpánek: Kyrgios má obrovský potenciál

Sedmatřicetiletý Štěpánek si s Kyrgiosem promluvil na březnovém turnaji v Miami. "Párkrát jsme spolu trénovali a povídali si o tenisu. Asi se mu to líbilo, protože tam uhrál semifinále, takže zase tak špatný to nebylo," usmál se Štěpánek.

Kyrgios je v jednadvaceti letech velkým talentem a už osmnáctým na světě. "Má skvělou ruku a na svoji výšku taky výborný pohyb," chválil Štěpánek. "Všichni víme, jaký problém má s koncentrací a jak jednoduše se dokáže v zápase ztratit, ale když si to dá dohromady, tak potenciál má velký," uvažoval český hráč.

V utkání se Štěpánkem v All England Clubu se Kyrgios velmi držel, soustředil a hrál bez větších výstřelků. Nedal českému hráči šanci a vyhrál 3:1. "Hrát se Štěpánkem je noční můra, protože toho na trávě hodně odehrál, je to proti němu těžké a jsem rád, že jsem to relativně v klidu zvládl," oddechl si Kyrgios po postupu.

Štěpánek chce hrát do čtyřiceti

Zároveň řekl, že by si dokázal představit Štěpánka za svého kouče. "Ještě kariéru nekončí, ale až k tomu dojde, může se stát trenérem a mohl bych ho mít vedle sebe na turnajích. Přál bych si mít někoho, kdo je úspěšný tak dlouhou dobu," řekl občas zlobivý Australan, který už nějaký čas objíždí turnaje bez trenéra.

Štěpánek zopakoval, že je zatím připraven prodloužit svoji kariéru třeba do čtyřiceti let. "Tohle byla spontánní věc, která se odehrála v Americe a nemělo to žádnou návaznost. Hraju singla - debla, teď nic takového nechci," řekl karvinský rodák, ale na druhou stranu dodal: "Až za deset let skončím, tak proč ne?"

 

Právě se děje

před 11 minutami

Soud otevřel cestu k přeměně tureckého chrámu Hagia Sofia na mešitu

Chrám Boží Moudrosti (Hagia Sofia), což je dominanta Istanbulu, kterou každoročně navštíví miliony turistů, se zřejmě bude moci přeměnit zpět na mešitu. Soud v Turecku totiž rozhodl, že v roce 1935 se z ní stalo muzeum protiprávně. Informuje o tom agentura Reuters i opoziční turecký server Ahval. Reuters se odvolává na své zdroje, Ahval cituje novináře provládního deníku Hürriyet.

Podle novináře Abdulkadira Selviho, který má podle serveru Ahval dobré kontakty na vládní úřady, soud už možnost přeměny na mešitu schválil a verdikt oznámí v pátek, až pod ním budou všechny potřebné podpisy. Soud přezkoumával přeměnu chrámu Boží moudrosti z mešity na muzeum, jímž se tato symbolická památka stala v rámci sekulárních reforem zakladatele moderního tureckého státu Mustafy Kemala Atatürka.

Monumentální chrám postavený v šestém století, v němž byli korunováni byzantští císařové, se změnil v mešitu po dobytí Konstantinopole (dnešní Istanbul) osmanskými vojsky v roce 1453. Nyní patří k nejnavštěvovanějším památkám Turecka a od roku 1985 je i na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy