Chci stále víc, říká Muchová po průlomovém roce. Při focení trpěla víc než na kurtu

Sport ČTK Sport, ČTK
19. 12. 2019 6:31
Průlomový rok má za sebou tenistka Karolína Muchová a v nadcházející sezoně nechce ve svém vzestupu polevovat.
Karolína Muchová.
Karolína Muchová. | Foto: Reuters

Letošní čtvrtfinalistka Wimbledonu sice ještě nepřemýšlela o konkrétních cílech pro rok 2020, ale má jasno, že se chce dál zlepšovat. I proto angažovala nového kondičního trenéra.

Třiadvacetiletá Muchová letos začínala na 145. místě žebříčku a během sezony se díky pestré a odvážné hře vypracovala na dohled světové špičky. Hrála finále turnaje v Praze, o semifinále Wimbledonu a v Soulu získala první triumf na okruhu WTA.

"Bylo to super a jsem ráda, ale jsem taková, že bych stále chtěla víc. Chtěla bych to dotlačit dál, na lepší místa, na lepší výsledky," řekla olomoucká rodačka při vítězném finále extraligy, v kterém hrála za štvanický klub I. ČLTK Praha, kde trénuje.

Konkrétní cíle do sezony si ještě nestanovila. "Budou určitě vysoké a nepojedu na turnaje prohrávat," konstatovala. Odmalička toužila být ve všem nejlepší. "Neuměla jsem vůbec prohrávat, ale to už naštěstí trošku umím. Hodně si jdu za svým, je to ve mně," řekla dcera bývalého ligového fotbalisty Josefa Muchy.

V extralize si po přípravě zkusila dva ostré zápasy a po vánočních svátcích vyrazí 29. prosince do Austrálie. Zatímco loni začínala sezonu v kvalifikacích, letos už patří k favoritkám a na grandslamovém Australian Open v Melbourne bude mezi nasazenými.

"Bude to jiná pozice a budou se na mě holky chtít vytáhnout, ale snažím se zlepšovat. Pořád mám co přidávat a může to být ještě lepší, než to je," věří Muchová.

Svěřenkyně slovenského trenéra Emila Miškeho se snažila zlepšit fyzičku na Tenerife pod vedením nového kondičního kouče Jaroslava Blažka, který v minulosti pracoval se Švýcarkou Belindou Bencicovou. "Kondice je základ. Proto jsme pracovali na všech aspektech - na výdrži, výbušnosti, rychlosti i na síle," řekla.

I. ČLTK obhájil titul

Tenisté I. ČLTK Praha obhájili titul v extralize smíšených družstev. Ve finále v Říčanech zdolal výběr ze Štvanice i za pomoci Karolíny Muchové Prechezu Přerov suverénně 5:2 na zápasy. Celkově I. ČLTK vyhrál soutěž počtvrté.

Finále: I. ČLTK Praha - TK Precheza Přerov 5:2 (Martincová - Nosková 6:0, 6:1, Šátral - Kellovský 6:3, 6:2, Muchová - Tomanová 6:1, 6:3, Forejtek - Pütz (Něm.) 5:7, 4:6, Šafránek - Stachovskij (Ukr.) 7:6 (7:2), 5:7, 6:4, Hradecká, Martincová - Kubáňová, Nosková 6:0, 6:1, Kližan (SR) - Majchrzak (Pol.) 6:7 (2:7), 6:1, 2:2 skreč Kližan).

Dál chce předvádět atraktivní hru. V utkání dokáže diktovat výměny, zařadit čopy i zkrácení za síť či se tlačit pro voleje. "Chci zlepšovat kombinace, které hraju. Nehraju je ještě úplně, jak bych mohla, takže se chci dál zlepšovat a přidávat nové věci," uvedla Muchová, která bude nově nastupovat v oblečení Adidas.

Fakt, že bude od prvního turnaje v Brisbane obhajovat hodně bodů do žebříčku, ji nestraší. "Pořád to padá a přičítá se, to je pořád dokola," usmála se 21. hráčka světového žebříčku.

V plánování se dál snaží nedávat si víc než dva turnaje po sobě. "Budu to tak držet, protože fyzicky a zdravotně nejsem schopna odehrát tři turnaje za sebou, i když bych chtěla. Budu hrát tak, abych byla na turnaj vždy připravená," uvedla.

Díky svým výkonům se dostává do hledáčku fanoušků i médií. Pózovala i při focení pro charitativní kalendář. "Bylo to docela náročné. Fotilo se celý den a necítím se v tom. Je to pro mě náročnější než stát na kurtu," řekla Muchová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Londýnská policie vyšetřuje sérii večírků v rezidenci Borise Johnsona

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje řadu večírků, které se konaly v rezidenci a kanceláři premiéra Borise Johnsona v době protiepidemických uzávěr.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

České firmy obchody na Ukrajině neutlumují, na místě je ale obezřetnost

České firmy podle státní agentury CzechTrade zatím své obchody na Ukrajině z důvodu tamní krize neutlumují. Situace na trhu je stále standardní, agentura nemá žádné informace, že by byly zrušené nebo zpožděné dodávky do země. Na místě je ovšem zvýšená obezřetnost. Firmy by měly objednávky dodávat až po obdržení platby a při uzavírání nových smluv by měly s právníky detailně probrat body týkající se mimořádných okolností. Uvedla to ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině Oksana Antonenko. 

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a také v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy