Čeští tenisté se střetnou ve 2. kole Davisova poháru s výběrem USA v Delray Beach na Floridě. Americká tenisová asociace o tom dnes informovala na svém webu. Utkání o postup do finálové fáze se uskuteční 12. a 13. září.
Zápas zahájí v pátek 12. září dvě dvouhry. O den později přijde na řadu čtyřhra a zbývající dvě dvouhry. Hraje se na tři vítězné zápasy. Vítěz postoupí do osmičlenné závěrečné fáze, která se uskuteční od 18. do 23. listopadu v italské Boloni.
Výběr kapitána Tomáše Berdycha se pokusí postoupit mezi osmičku nejlepších celků podruhé. Vloni v ní chyběl po neúspěšném vystoupení ve skupině ve Valencii, kde nestačil na Španělsko, Austrálii a Francii.
Češi postoupili do druhého kola Davis Cupu na přelomu ledna a února díky domácímu vítězství nad Jižní Koreou 4:0 na zápasy. Američané zvítězili stejným výsledkem na Tchaj-wanu.