Další Fruhvirtová na scéně i plejáda favoritů. Čeští junioři berou Paříž útokem

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
29. 5. 2022 7:06
První týden antukového grandslamu se českým hráčům a hráčkám příliš nevyvedl a ve dvouhře už z nich není v pavouku nikdo. V neděli ale do akce vstupují junioři a juniorky a Češi tam mají hned několik aspirantů na celkový triumf.

Lucie Havlíčková

Lucie Havlíčková
Lucie Havlíčková | Foto: Milan Kammermayer

Naposledy na domácím turnaji v Praze vypadla hned v prvním kole, ale jinak patří k velkým nadějím českého tenisu. V sedmnácti letech se ještě spíš soustředí na juniorské podniky a i díky tomu už v květnu vystoupala na šesté místo v tomto žebříčku.

I ji tedy určitě lze zahrnout do širšího okruhu favoritů dívčího grandslamu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu

Na Tchaj-wan podle místních médií v neděli dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu. Američtí zákonodárci mají během následujících dvou dnů v plánu setkání s vysoce postavenými tchajwanskými vůdci, uvedly světové agentury s odvoláním na americké zastoupení na Tchaj-wanu.

Cesta se koná pouhých 12 dní od návštěvy předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové. Čína na tuto cestu reagovala dosud největším vojenským cvičením v okolí ostrova a diplomatickými kroky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy