Český zázrak už drtí i dospělé. Fruhvirtová bere tituly a letí vzhůru žebříčkem

av av
16. 2. 2021 15:55
Zdá se, že ji nic nezastaví. Obávaný přechod mezi dospělé zvládá patnáctiletá tenistka Linda Fruhvirtová stejně hladce a dominantně jako celou dosavadní kariéru. Pověst nového tenisového zázraku se šíří světem, mladičká Češka bez milosti drtí mnohem zkušenější soupeřky.
Linda Fruhvirtová na lednovém turnaji v Hamburku.
Linda Fruhvirtová na lednovém turnaji v Hamburku. | Foto: ČTK

Na stránkách tenisové federace ITF v profilu Lindy Fruhvirtové svítí letošní impozantní zápasová statistika.

Patnáct zápasů, z toho čtrnáct vítězných. Lednové finále v Hamburku česká tenistka ještě prohrála, v únoru v tuniském Monastiru už ale naplno rozpoutala svou již pověstnou tenisovou bouři.

Dva pohádkové týdny uzavřela tuto neděli s neuvěřitelnou bilancí čtyř získaných titulů.

Dvouhru i čtyřhru ovládla na obou po sobě jdoucích podnicích. V singlu přitom neztratila ani jediný set, vyhrála jich už osmnáct v řadě a na druhém z turnajů přišla během pěti zápasů jen o třiadvacet her. 

Titulky na specializovaných tenisových portálech nešetří nadšením: diamant z Prahy, zázračné dítě, prvotřídní hvězda budoucnosti.

K prvnímu titulu Fruhvirtové před týdnem veřejně gratulovala i slavná akademie trenéra Sereny Williamsové Patricka Mouratogloua, která Lindě i její neméně talentované mladší sestře Brendě poskytuje tréninkové podmínky ve francouzském Nice.

"První z mnoha profesionálních titulů. Gratulujeme Lindě Fruhvirtové k dosažení obrovského milníku," zaznělo na sítích. O milníku, který z ní sejme určitý tlak a ještě zvýší už tak obrovské sebevědomí, mluvila i sama patnáctiletá hráčka. 

Ta v lednu po porážce ve finále v Hamburku nepochybovala o tom, že si první titul připíše velmi brzy. 

"Prohrála jsem ve finále, ale je to dobrá zkušenost. Věřím si na to, že můžu vyhrávat ženské turnaje a porážet dobré hráčky. Vyhraju některý z následujících turnajů," prohlásila pro oficiální stránky ITF.

Zároveň upřímně nastínila vysoké cíle do celé sezony.

"Tenhle rok chci v ženském žebříčku vystoupat co nejvýš to půjde, vyhrát juniorský grandslam, nějaké tituly mezi dospělými a prostě se dál zlepšovat," vyjmenovala.

O konkrétním posunu ve světovém pořadí do konce roku 2021 nejprve mluvit nechtěla, nakonec ale přece jen vyřkla číslo.

"Chci si užívat každý okamžik na kurtu, jít od zápasu k zápasu, nehodlám počítat každé místo na žebříčku. Ale možná někde kolem dvoustého místa by to bylo pěkné," prohlásila.

Nejde přitom o žádný naivní a příliš smělý sen. Skoky Fruhvirtové směrem nahoru jsou zatím skutečně bleskové. V prvním lednovém vydání rankingu WTA figurovala na 749. pozici. O necelý měsíc a půl později už je v živém pořadí těsně za elitní pětistovkou.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Obhajoba ani obžaloba v procesu s expolicistou obviněným v USA z vraždy černocha Floyda nebudou volat další svědky. V pondělí zazní závěrečné řeči

Další zprávy