Český talent se předvedl světu, favoritka zírala. Precizní Nadal naštval soupeře

Podívejte se na fotografie z druhého dne grandslamového Roland Garros.
První zápas v kariéře na grandslamovém turnaji absolvovala v pondělí v Paříži sedmnáctiletá Češka Linda Nosková. Úspěšná kvalifikantka zanechala velký dojem a ze stadionu ji vyprovázel skandovaný potlesk diváků.
Nosková se představila tenisovému světu odvážnou hrou plnou tvrdých ran, kterými zasypávala na druhé straně sítě stojící superhvězdu.
Tou byla Britka Emma Raducanuová, devatenáctiletá senzace minulé sezony, v níž si při první účasti na US Open došla rovnou pro titul.
Nosková urvala první set v tie-breaku, ve druhém získala brejk na 4:3, který ale neudržela. "Za stavu 5:6 jsem udělala několik nevynucených chyb. Šla jsem do toho, zbytečně jsem riskovala a to mi asi celý zápas prohrálo," uvažovala mladá Češka.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
24. 5. 2022 6:59
Grandslamová premiéra Lindy Noskové nadchla svět tenisu. Sedmnáctiletá Češka na třetím největším pařížském kurtu Simonne Mathieuové statečně vzdorovala šampionce US Open Emmě Raducanuové a předváděla skvělé věci. Podívejte se na fotogalerii ze druhého dne Roland Garros.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Hasiči likvidují požár haly v Zápech u Prahy už 24 hodin

Hasiči likvidují následky požáru haly v Zápech u Prahy už 24 hodin, budou demolovat části konstrukce a dohašovat skrytá ohniska celou noc, stále platí druhý stupeň pohotovosti. Hala s autodíly začala hořet v pátek před 20:00, byly v ní i oleje a plynové lahve. Škodu odhadl majitel společnosti AD Partner na 100 milionů korun, řekla mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové začnou kriminalisté vyšetřovat, až skončí hasicí práce, zatím tedy není možné stanovit výši škody. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hasiči evakuovali pět lidí a domácí zvířata z okolních obytných domů.

"Požár byl náročný z důvodu nasazených sil a prostředků, šlo o velký objekt, na místě byl velký žár a hrozilo zřícení," řekla Zemanová. V době nejvyššího stupně bylo na místě zhruba 110 hasičů. V Zápech zřídili provizorní čerpací stanici. Byl vyhlášen nejvyšší, čtvrtý stupeň poplachu, který hasiči snížili dnes před 02:30 na druhý. Statik doporučil stržení budovy.

Čtvrtý stupeň poplachu hasiči vyhlašují při mimořádných událostech, například pokud je nasazen vyšší počet zasahujících jednotek. Při hašení v Zápech bylo nasazeno 30 vozidel a 17 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, vypomáhali i pražské. Chemická jednotka hasičů z Kamenice na místě monitorovala, zda do ovzduší neuniká nadměrné množství škodlivin. Žádné škodlivé hodnoty hasiči nezjistili.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy