Nejtěžší možný soupeř. Češky příští rok zahájí Fed Cup proti Halepové a spol.

Sport Sport
Aktualizováno 24. 7. 2018 12:44
České tenistky se v prvním kole Fed Cupu 2019 utkají doma s Rumunskem. Slovenky čeká v B skupině Lotyšsko.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Londýn - České tenistky se v 1. kole příštího ročníku Fed Cupu utkají doma s Rumunkami, takže mohou narazit na aktuální světovou jedničku Simonu Halepovou. "Není to úplně los, který bych si přál. Bude to velká výzva," uvedl po losu kapitán Petr Pála. "Ale na druhou stranu ani my nebudeme snadný los pro Rumunsko."

Zápas se bude hrát 9. a 10. února 2019 Pálův tým do něj může jít v roli obhájkyň titulu, pokud vyhraje listopadové finále s Američankami. Nově mohou týmy nasadit do hry pět hráček místo současných čtyř.

Češky byly při dnešním losu v Londýně nejvýše nasazeným týmem. Vedle Rumunska mohly narazit na Belgii, Německo a Austrálii. Desetinásobné vítězky ženské týmové soutěže se nakonec utkají s Rumunkami, které v roce 2016 v Kluži porazily 3:2. Karolína Plíšková v tehdejším utkání 1. kola získala dva a půl bodu. Ve dvouhře porazila Halepovou i Moniku Niculescuovou a po boku Barbory Strýcové přispěla k triumfu v rozhodující čtyřhře.

Aktuálně druhou nejvýše postavenou Rumunkou ve světovém žebříčku je Mihaela Buzarnescuová, které patří 24. příčka. V první stovce jsou ještě další čtyři Rumunky. Češky by se měly opírat o Petru Kvitovou a Karolínu Plíškovou, které jsou v elitní světové desítce. Obě ale mají s Halepovou zápornou vzájemnou bilanci. Ve stovce je dalších pět českých tenistek.

"Rumunky jsou snad nejtěžší soupeř, jakého jsme mohly dostat, a to nejen proto, že mají úřadující světovou jedničky, když dnes pochopitelně nevíme, jestli Simona bude či nebude hrát. Výborné jsou i další hráčky, mají výbornou čtyřhru, ostatně přesvědčili jsme se o tom, když jsme u nich hrály, to nebylo vůbec snadné utkání. Dovedla jsem si představit i lepší los, ještě, že máme možnost hrát doma," prohlásila po losu Petra Kvitová.

V případném semifinále, které bude na programu 20. a 21. dubna, by se Češky utkaly s vítězkami duelu mezi Belgií a Francií. V každém případě by hrály znovu doma.

Češky od roku 2011 získaly pět fedcupových titulů. Letos jsou ve finále pošesté za posledních osm let. Do boje o titul současná silná generace nepostoupila jen v roce 2013 a loni. Všechna finále od roku 2011 české tenistky vyhrály.

 

Právě se děje

Další zprávy