Česká tenisová výzva obletěla svět. Málem se ztrapnila i olympijská šampionka

mih mih
26. 3. 2020 17:43
Tenisové turnaje mají až do června pauzu, je třeba se zabavit. Portorická hvězda Mónica Puigová si tak během tréninku vyzkoušela trik, kterým se před týdnem proslavila Češka Barbora Miklová.

Zadání je jasné. Položit míček na druhý konec rakety, pustit oba tenisové instrumenty z výšky na zem, počkat na odraz balonku, sebrat rychle na zemi ležící raketu a servírovat. 

"Vůbec nevím, jestli se mi to vlastně povedlo, nebo ne…" napsala pak na Instagram olympijská šampionka z roku 2016 Mónica Puigová poté, co si trik vyzkoušela.

Na rozdíl od mladé české tenistky se Portoričance povedlo míček alespoň odpálit. To Miklovou trefil balónek do hlavy a natočeným videem se proslavila na sociálních sítích. Video bylo dokonce tak virální, že si ho všiml například tenisový portál Tennis World USA. 

View this post on Instagram

Next time! 👀🙈🤣 @barboramiklova

A post shared by Tennis News Machine 👀 (@tennisnewsmachine) on

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy