Česká emigrantka i tenisová univerzálka. Které hvězdy přijedou na finále Fed Cupu?

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
30. 10. 2018 9:53
Podívejte se, které americké tenisové hvězdy by mohly přijet na listopadové finále Fed Cupu do Prahy.

Sloane Stephensová

Sloane Stephensová na Turnaji mistryň 2018
Sloane Stephensová na Turnaji mistryň 2018 | Foto: Reuters

Pravděpodobná americká jednička v Singapuru ukázala, že ji konec roku zastihl ve výborné formě. Proti Karolíně Plíškové předvedla v semifinále Turnaje mistryň senzační obrat a před duelem s českým týmem tak díky finálové účasti nabrala sebevědomí.

Respekt z ní jde především proto, že umí hrát na všech površích. Na antuce byla ve finále French Open, na betonu vyhrála US Open a evidentně si ví rady i v hale.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy