reklama
 
 

Česká bitva v Singapuru. Kvitová a Plíšková se utkají ve skupině Turnaje mistryň

Aktualizováno 19. 10. 2018 16:03
V základní skupině singapurského Turnaje mistryň se proti sobě postaví dvě elitní české tenistky.

Singapur - Los letošního Turnaje mistryň rozhodl o tom, že se v rámci Bílé skupiny utkají o dvě postupová místa do semifinále obhájkyně titulu Dánka Caroline Wozniacká, Ukrajinka Elina Svitolinová a dvě české hráčky Karolína Plíšková s Petrou Kvitovou.

Právě Kvitová se jeví jako možná favoritka skupiny, výrazně pozitivní vzájemnou bilanci má se všemi třemi sokyněmi.

"Všechno jsou to skvělé hráčky a jsou tu proto, že měly výbornou sezonu. To znamená, že bez ohledu na los bude každý zápas těžký a já se musím dobře připravit. Není tu lehká soupeřka, tím to bude napínavější," řekla Kvitová.

"Se všemi už jsem hrála, znám je. Je tam obhájkyně Wozniacká, to bude složité. Stejně jako Kvitová, tu jsem ještě nikdy neporazila. Snad budu hrát nejlépe, jak dovedu, a uvidíme," prohlásila Plíšková.

Největší favoritkou Červené skupiny bude nasazená jednička Němka Angelique Kerberová, která vyzve čerstvou šampionku US Open Japonku Naomi Ósakaovou, Američanku Sloane Stephensovou a Nizozemku Kiki Bertensovou.

Vítězka Masters z roku 2011 Kvitová situaci s krajankou ve skupině zažila. V roce 2015 porazila v posledním utkání Lucii Šafářovou a prošla do semifinále. "Bude to soupeřka jako každá jiná," řekla Kvitová už dříve k možnému střetu s Plíškovou.

Kvitová porazila Plíškovou ve všech třech vzájemných zápasech na okruhu WTA. Letos se střetly v Madridu a Kvitová v semifinále zvítězila 7:6 a 6:3.

Levou rukou hrající Kvitová umí i na Svitolinovou, kterou zdolala sedmkrát a prohrála jen jednou. Nejčastěji hrála s Wozniackou a s letošní královnou Australian Open má pozitivní bilanci 8:5.

Loňská semifinalistka Plíšková má naopak s Dánkou poměr vzájemných zápasů 3:6, zato Svitolinovou porazila pětkrát ze sedmi zápasů.

Problémy zad vyřadily ze hry Simonu Halepovou z Rumunsku, která má přes neúčast v turnaji jistotu, že si udrží pozici světové jedničky.

Los základních skupin tenisového Turnaje mistryň v Singapuru:

Červená skupina:

Angelique Kerberová (1-Něm.), Naomi Ósakaová (3-Jap.), Sloane Stephensová (5-USA), Kiki Bertensová (8-Niz.)

Bílá skupina:

Caroline Wozniacká (2-Dán.), Petra Kvitová (4-ČR), Elina Svitolinová (6-Ukr.), Karolína Plíšková (7-ČR).

autoři: Sport, ČTK | 19. 10. 2018 14:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama