Kvitová se nechala očkovat v USA: Hrát bez diváků mi vadí, je těžké se do toho nutit

ČTK Sport ČTK, Sport
18. 4. 2021 15:29
Tenistka Petra Kvitová má před sebou nezvyklou obhajobu titulu ve Stuttgartu. Tradiční vůz Porsche za triumf z halového antukového turnaje sice získala už předloni, ale minulý ročník se kvůli pandemii koronaviru nemohl uskutečnit.
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

"Zvláštní to určitě je, ale ani mi nepřijde, že už to jsou dva roky. Čas rychle letí," řekla Kvitová při on-line tiskové konferenci. "Obhajoba je vždy těžká a pole je tady neuvěřitelně silné, každá z nás může vyhrát. Teď nevypadá reálně trofej zase získat, beru to den po dni."

Světová desítka dodržela tradici a do Stuttgartu jela z Česka autem. "Moc ráda řídím a cesta rychle utekla. Nemusím přemýšlet, co si vezmete, protože do auta se toho vejde hodně, zastavíte si na kávičku. Je to uvolňující," řekla Kvitová. V pasážích německých dálnic s neomezenou rychlostí sviští podle svých slov rychlostí okolo 160 km/h. "Nejsem kaskadérka," podotkla.

Ve Stuttgartu se bude zase hrát bez přítomnosti fanoušků. Jednatřicetiletá Kvitová doufá, že se diváci už brzy do hledišť vrátí. "Patřím k těm, kterým to vadí. Osobně mi to bez nich přijde jako trénink a je těžké se do toho nutit a povzbuzovat," zopakovala a doplnila: "Přijde mi to někdy až trapné, když si zařvu moje 'Pojď!', slyším to na celé okolí a leknu se sama sebe."

Po turnaji v Miami si Kvitová poprvé vyzkoušela zelenou antuku v Charlestonu, kde vypadla v osmifinále. Před odletem domů se tam nechala naočkovat proti koronaviru.

"Jako asi 80 procent hráček. Měla jsem pak příznaky, zimnici, začala se potit a měla těžké nohy a celkově únavu. Spolu s přesunem domů a posunem času to udělalo své, byla jsem malátnější, ale po hodinách to přešlo a slyšela jsem, že to tak má být," řekla tenistka.

Díky očkování doufá v jednodušší cestování i podmínky na turnajích, kde jsou hráčky v tzv. bublině. "Nebudu muset být v izolaci a čekat celý den zavřená na pokoji po testech. Třeba nás nechají jít i nějaký den ven z hotelu, že nebudu pořád zavřená," řekla.

Kvitové vždy chvilku trvá, než se s antukou sžije. Pomoci by jí mohla vzpomínka na loňské podzimní Roland Garros, na kterém došla do semifinále. "Mám to ještě v paměti. Zkusím na to navázat," řekla.

"Jako každý rok s antukou na začátku trošku bojuju. Potřebuju čas, zápasy, abych si na to zvykla, přijdou i topspiny a sem tam i skluzy, i když nebudou klouzat nějak moc. Musím přepnout v hlavě, že můžu hrát na antuce dobře, ale chce to čas," podotkla s úsměvem.

Grandslam na pařížské antuce se ani letos nebude hrát v plánovaném termínu a začne kvůli koronavirovým opatřením ve Francii o týden později (30. května). Zkrátí se tak o týden příprava na trávě před Wimbledonem.

"Pro ty, kdo milují trávu, to bude bolestivé, ale dva týdny jsou pořád dost času se na trávu připravit," řekla dvojnásobná vítězka z All England Clubu.

Muguruzaová se rozdováděla pro fanoušky. Polibky jen létaly vzduchem | Video: Aktuálně.cz
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie při střelbě v Texasu pochybila, hodinu čekala, než zasáhla ve třídě

Policie při úterním zásahu proti střelci na základní škole v Texasu učinila špatné rozhodnutí - hodinu čekala, než vtrhla do učebny, v níž se útočník zabarikádoval, protože nevěděla, že jsou děti v ohrožení. Řekl to na tiskové konferenci šéf texaského ministerstva pro veřejnou bezpečnost Steven McCraw. Útočník v učebně postřílel 19 dětí a dvě učitelky. Policie čekala se zásahem i poté, co dvě z dětí v učebně volaly na tísňovou linku a prosily o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy