Čas končit? Kdepak. Federer chce na kurtech strávit ještě minimálně dvě sezony

ČTK ČTK
30. 12. 2016 11:09
Rogerovovi Federerovi je 35 let, končit se však ještě nechystá. Operované koleno je v pořádku a legenda se znovu chystá na kurty.
Roger Federer
Roger Federer | Foto: ČTK

Perth - Tenisový veterán Roger Federer ani v 35 letech nemyslí na konec kariéry. Před startem další sezony, do níž vstoupí po půlroční zdravotní pauze, mluvil o tom, že chce hrát ještě nejméně dvě sezony.

Nyní je u protinožců, kde se připravuje na grandslamový Australian Open. "Nedívám se na to tak, že tohle může být mé poslední vystoupení tady, i když se to může klidně stát. Teď jsem si dal půlroční volno, takže snad ještě další dva nebo tři roky vydržím," prohlásila někdejší dlouholetá světová jednička.

Švýcar se po červencovém zranění operovaného levého kolena, od nějž na kurtech chyběl, aktuálně propadl až na šestnáctou pozici žebříčku ATP. A poté, co z elitní stovky vypadl osmatřicetiletý Radek Štěpánek, je jejím třetím nejstarším hráčem po Chorvatovi Ivu Karlovičovi (37) a Francouzi Stéphaneu Robertovi (36).

Na kurty se Federer vrátí v prvním týdnu nového roku, kdy jej s krajankou Belindou Bencicovou čeká vystoupení na tradičním Hopmanově poháru pro smíšené dvojice v Perthu.

 

Právě se děje

Další zprávy