Čas končit? Kdepak. Federer chce na kurtech strávit ještě minimálně dvě sezony

ČTK ČTK
30. 12. 2016 11:09
Rogerovovi Federerovi je 35 let, končit se však ještě nechystá. Operované koleno je v pořádku a legenda se znovu chystá na kurty.
Roger Federer
Roger Federer | Foto: ČTK

Perth - Tenisový veterán Roger Federer ani v 35 letech nemyslí na konec kariéry. Před startem další sezony, do níž vstoupí po půlroční zdravotní pauze, mluvil o tom, že chce hrát ještě nejméně dvě sezony.

Nyní je u protinožců, kde se připravuje na grandslamový Australian Open. "Nedívám se na to tak, že tohle může být mé poslední vystoupení tady, i když se to může klidně stát. Teď jsem si dal půlroční volno, takže snad ještě další dva nebo tři roky vydržím," prohlásila někdejší dlouholetá světová jednička.

Švýcar se po červencovém zranění operovaného levého kolena, od nějž na kurtech chyběl, aktuálně propadl až na šestnáctou pozici žebříčku ATP. A poté, co z elitní stovky vypadl osmatřicetiletý Radek Štěpánek, je jejím třetím nejstarším hráčem po Chorvatovi Ivu Karlovičovi (37) a Francouzi Stéphaneu Robertovi (36).

Na kurty se Federer vrátí v prvním týdnu nového roku, kdy jej s krajankou Belindou Bencicovou čeká vystoupení na tradičním Hopmanově poháru pro smíšené dvojice v Perthu.

 

Právě se děje

před 10 minutami

USA uvalily sankce na ruský Rosněfť kvůli pomoci Venezuele

Spojené státy uvalily sankce na obchodní divizi ropného gigantu Rosněfť za to, že ruská státní společnost pomáhala Venezuele obcházet sankce na export její ropy. Informovala o tom v úterý agentura AP.

Administrativa prezidenta Donalda Trumpa uvalila sankce na společnost Rosněfť Trading a jejího šéfa Didiera Casamira. Vysoce postavení činitelé americké administrativy podle AP rovněž varovali, že sankce by mohly být rovněž uvaleny na každého, kdo bude obchodovat s Rosněfť Trading.

Nejmenovaní činitelé uvedli, že očekávají odstřižení Rosněfť Trading od globálního finančního sektoru prostřednictvím nového opatření.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy