Byla bezchybná, žasla Estonka nad Krejčíkovou. Ta nasála formu na ostravský grandslam

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
3. 10. 2022 6:18
Tenhle titul má váhu. Po loňském senzačním roce, kdy Barbora Krejčíková šokovala všechny fanoušky a odborníky ziskem grandslamu i vystřelením do nejužší špičky, přišlo vleklé zranění a útlum. Nyní česká tenistka zase nabrala formu a po zisku trofeje v Tallinnu z ní jde znovu strach.
Barbora Krejčíková na turnaji v Tallinnu.
Barbora Krejčíková na turnaji v Tallinnu. | Foto: ČTK

Nastoupila proti nasazené jedničce, světové čtyřce a domácí hvězdě, za kterou stála celá hala. Přesto se tenistka z Ivančic s Anett Kontaveitovou vůbec nemazala a přehrála ji jednoznačně 6:2 a 6:3.

"Jsem na sebe hrdá, že ten nejlepší výkon jsem si nechala na finále. Tušila jsem, že Anett mě bude chtít zatlačit od prvního míče, tak jsem se snažila ji k tomu nepustit," vysvětlila Krejčíková.

Estonka to přitom v hale umí, vyhrála 24 zápasů v řadě, ale s Češkou si vůbec nevěděla rady. 

"Je to nepříjemná soupeřka, zvlášť když hraje takhle. Bezchybně umisťuje míče, pálí do rohů i daleko k čáře, proti takovému tenisu nesmíte dělat chyby a já měla k výhře hodně daleko," smutnila před estonskými médii Kontaveitová.

A forma loňské šampionky Roland Garros gradovala i s tím, jak jí přicházely do cesty stále těžší a těžší soupeřky. Postupně přehrála Australanku Ajlu Tomljanovicovou, Ukrajinku Martu Kosťukovou, světovou patnáctku Brazilku Beatriz Haddadovou Maiaovou, čtrnáctku Švýcarku Belindu Bencicovou a nakonec čtyřku Kontaveitovou.

"Každá trofej je unikátní, ale po tom, jak těžký pro mě byl tenhle rok, má pro mě singlový titul obrovskou váhu," zavzpomínala šestadvacetiletá hráčka na krušné období. 

Kvůli zranění lokte vynechala na jaře tři měsíce, poté dlouho hledala rytmus, hrála maximum turnajů, aby nabrala zápasy. Ale stejně první úspěch přinesla čtyřhra, když po boku Kateřiny Siniakové dokonala kariérní grandslam na US Open.

"I proto jsem se snažila si finále tady v Tallinnu užít. Stálo hodně úsilí a energie se do něj dostat," dodala. 

Díky čtvrtému titulu kariéry se opět začala blížit první dvacítce žebříčku a nabranou formu z haly může uplatnit na domácím "malém grandslamu".

Tak se dá s trochou nadsázky nazvat hvězdami nabitý turnaj v Ostravě, kam se sjedou čtyři hráčky první desítky včetně světové jedničky Igy Šwiatekové. A chybět tu nebudou vedle Krejčíkové ani další česká esa jako Karolína Plíšková, Petra Kvitová či Karolína Muchová.

Na úvod čeká Krejčíkovou Američanka Shelby Rogersová, která se v Tallinnu poroučela už v prvním kole.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

V Indonésii bude hrozit až rok vězení za nemanželský sex

Indonéský parlament v úterý schválil nový trestní zákoník, který mimo jiné zakazuje nemanželský sex a soužití nesezdaných párů. Nová norma, která se bude vztahovat na Indonésany i cizince, počítá s trestem až jednoho roku vězení za pohlavní styk osob, které neuzavřely manželství. Zákon musí ještě podepsat prezident, uvedly agentury AP a Reuters. Platnost zákazu i pro cizince kritizují mimo jiné firmy podnikající v cestovním ruchu.

Nový trestní zákoník má vstupovat v platnost postupně v příštích třech letech. Nyní je v Indonésii trestná manželská nevěra, ale nikoliv předmanželský sex.

Nový zákoník kritizují zástupci firem podnikajících cestovního ruchu. Místopředseda jejich sdružení firem Maulana Yusran označil zákon za "zcela kontraproduktivní". Podnikatelé se obávají, že tresty za nemanželský sex a soužití nesezdaných párů by mohly odradit zahraniční turisty v době, kdy se cestovní ruch vzpamatovává po pandemii covidu-19. V Indonésii je řada populárních turistických destinací, například ostrov Bali.

Schválení zákoníku podle agentury ukazuje na posilování konzervativních sil v nejlidnatější muslimské zemi na světě. Podle kritiků nové paragrafy posílí policejní kontrolu nad morálkou, napsal Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy