reklama
 
 

Budoucí hráčka první desítky, věští experti. Vondroušová v Indian Wells po životní výhře zářila

10. 3. 2018 12:54
Česká tenisová naděje Markéta Vondroušová po výhře na Johannou Kontaovou v Indian Wells mluvila o životním zápase. Experti jí věští velkou budoucnost.

Indian Wells - Když Markéta Vondrušová viděla los hlavního turnaje Indian Wells, musela se už trochu ušklíbnout. Hned pro případné druhé kolo se jí tam rýsovala Britka Johanna Kontaová, donedávna členka první desítky, nyní světová jedenáctka. Letos hráčky takového kalibru zkřížily cestu české tenisové naději ve druhém utkání už potřetí. Tentokrát se ale mohla radovat z životní výhry.

Když byla osmnáctiletá rodačka ze Sokolova na lednovém Australian Open dva míčky od senzace s Francouzkou Caroline Garciaovou a stejně prohrála, mluvila o nabytých zkušenostech, které v budoucnu využije. Po únorovém výprasku v Dauhá od světové trojky Eliny Svitolinové zrovna tak. Sama asi netušila, že se poučí tak brzy.

Proti někdejší čtvrté hráčce světa to v Indian Wells byl totiž velký souboj nervů. Češka vstoupila do zápasu bez respektu a po chvilce podávala na vedení 4:0 v prvním setu. Jenže to se jí nepovedlo a než se nadála, čelila za stavu 4:5 třem setbolům. 

"Soupeřka se neustále zlepšovala, snažila jsem se rvát o každý míček ze všech sil," přiznala po zápase Vondroušová. První sadu dotáhla až do tiebreku, který vyhrála.

Aktuálně 54. hráčka světa se u základní čáry skvěle pohybovala a nutila favoritku k chybám. Ve druhém setu se ale znovu dostala do potíží, prohrávala 2:4, ale pak získala čtyři výhry v řadě a mohla slavit. "Je to má největší výhra v kariéře," prohlásila. 

Vysloužila si i pochvalu od některých zahraničních expertů. Britský novinář Chris Goldsmith označil českou hráčku za budoucí tenistku první desítky. Eleanor Crooksová z agentury PA zase vyzdvihla její soustředěnost a připravenost v důležitých momentech zápasu v porovnání s Kontaovou.

Britská favoritka naopak po zápase neskrývala zklamání. "Tohle byla jedna z mých nejtěžších porážek v kariéře. Každý někdy takové utkání zažijeme a dnes byla řada na mně," uvedla Kontaová pro BBC.

Tento skalp nemusí být jediným úspěchem, kterým se Vondroušová uprostřed pouště ještě blýskne. V dalším kole totiž vyzve jen od rok starší Arynu Sabalenkovou, rovněž mladou běloruskou naději, která je momentálně až 63. na světě. I ona si ale ve druhém kole připsala senzační výhru, když přetlačila Rusku Světlanu Kuzněcovovou.

autor: Miroslav Harnoch | 10. 3. 2018 12:54

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama