"Prašiví" Francouzi. Do hotelu musí zadním vchodem, zakázaný mají i výtah

av av
2. 9. 2020 14:53
Pozitivní test Benoita Pairea na covid-19 má nepříjemné následky pro jeho krajany na grandslamovém US Open. Francouzští tenisté zažívají specifický život v bublině na druhou a nadšení z toho rozhodně nejsou.
Kristina Mladenovicová
Kristina Mladenovicová | Foto: Reuters

Těm, kdo s jednatřicetiletým hráčem prokazatelně přišli do styku, naordinovali opatrní pořadatelé izolaci v hotelových pokojích. Šlo povětšinou o další francouzské tenisty.

Bublinu v bublině tak zakoušejí například Richard Gasquet, Adrian Mannarino nebo Kristina Mladenovicová.

Právě ta otevřeně popsala svou několikadenní zkušenost. Na začátku se snažila brát odloučení od veškerého společenského života s humorem, ten ji však poměrně rychle přešel.

"Od té doby, co jsem se dozvěděla o Benoitově testu, je to pro mě jako noční můra,"  uvedla populární "Kiki", která s Pairem hrála karty v hotelové hale.

Nejvíce ji tížily obavy, aby nebyla vyřazena z turnaje. To se nakonec nestalo a sedmadvacetiletá Francouzka vstoupila do US Open v pondělí výhrou 7:5, 6:2 nad domácí Hailey Baptisteovou.

Mladenovicová po utkání vyjádřila velkou vděčnost za to, že mohla být na kurtu. Zároveň ale popsala psychicky náročné chvíle, které v New Yorku zažívá.

"Bylo mi dovoleno odehrát zápas, ale to je to jediné. Doslova. Nemůžu dělat nic jiného. Nacházím se uzavřená v bublině v bublině," prohlásila.

"Nevím, jak to zvládnu v dalších dnech. Mentálně je to velmi drsné. Musím najít nějaký způsob a projednat s americkou asociací, jak by se daly věci lépe zorganizovat, abych mohla být aspoň konkurenceschopná a měla vybavení potřebné k práci."

Zatímco ostatní tenisté se musejí pohybovat pouze mezi Národním tenisovým centrem Billie Jean Kingové a hotelem, sedmička izolovaných tenistů je značně omezena i v rámci nastavené bubliny. 

"Ani v rámci areálu se nesmíme procházet. Nemůžu jít ani na centrální kurt, abych se podíval na zápas," přiblížil zvláštní situaci Adrian Mannarino. "Nesmím používat výtah, abych se nedostal do kontaktu s ostatními hráči. Vždycky musím vyjít sedm pater do svého pokoje. Je to hodně schodů," vypověděl tenista s hořkým úsměvem na rtech.

Do hotelu se musí dostávat zadním vchodem. "Prostě nesmím být s nikým v kontaktu. Když se chci najíst, použiju aplikaci a někdo mi jídlo donese k pokoji. Nechá ho za dveřmi," uvedl Mannarino.

Pozitivně testovaný Paire mezitím na Instagramu rozčeřil vody, když napsal: "V tuhle chvíli jsem v pořádku, nemám žádné příznaky. Váhám, jestli mám říct, co se ve skutečnosti děje v téhle falešné bublině."

V pavouku dvouhry byl původně sedmnáctý nasazený hráč nahrazen Španělem Marcelem Granollersem. Byť se zprvu spekulovalo o velkých problémech pro hráče, kteří s Pairem přišli do styku, USTA (Americká tenisová asociace) ujistila v prohlášení, že nikoho dalšího zatím z turnaje vyřazovat nebude.

"Zůstáváme s jedním pozitivním testovaným z celkového počtu téměř osmi tisíc testů," pochvalovali si organizátoři.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Španělský král Juan Carlos I. zaplatil 115 milionů korun, aby se vyhnul stíhání za daňové podvody

Španělský monarcha Juan Carlos I., který stál v v čele země od roku 1975 do roku 2014 a nyní má titul emeritní král, zaplatil 4,4 milionu eur (asi 115 milionů korun) finančnímu úřadu, aby se vyhnul stíhání kvůli daňovým podvodům. Dřívější informaci deníku El País potvrdil v pátek králův advokát. Jde už o druhou částkou, kterou zpětně zaplatil Juan Carlos I., který od srpna žije ve Spojených arabských emirátech (SAE). Loni v prosinci šlo o téměř 680 000 eur.

Králův advokát Javier Sánchez-Junco v prohlášení uvedl, že třiaosmdesátiletý monarcha zaplatil jako daňové vyrovnání částku 4 395 901,96 eur, včetně úroků a poplatků. Tato suma podle místních médií souvisí mimo jiné s jeho soukromými lety, jež mu financovala společnost jeho vzdáleného bratrance Álvara z Orleansu se sídlem v Lichtenštejnsku.

Deník El País napsal, že Juan Carlos I. je vyšetřován ve třech kauzách. Jedna se týká výstavby vysokorychlostní železnice v Saúdské Arábii, na niž v roce 2011 získalo zakázku konsorcium španělských firem a za jejíž ovlivnění u přátel v královské rodině Saúdů měl král podle podezření dostat úplatek přes konto ve Švýcarsku patřící jeho tehdejší milence. Další kauza se týká čerpání z účtů mexického podnikatele a třetí kont krále v daňových rájích, což ale král popírá.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Sjezd ve Val di Fassa vyhrála Gutová a předstihla ve vedení SP Vlhovou

Sjezdařka Lara Gutová-Behramiová vyhrála v prvním závodu po mistrovství světa sjezd ve Val di Fassa. Švýcarka díky tomu v čele celkového pořadí Světového poháru vystřídala Slovenku Petru Vlhovou.

Závody ve Val di Fassa vynechává česká hvězda Ester Ledecká, protože se připravuje na mistrovství světa v paralelních disciplínách na snowboardu, které se uskuteční v pondělí a úterý ve slovinském středisku Rogla.

Dvojnásobná šampionka z Cortiny Gutová-Behramiová, vítězka super-G a obřího slalomu, zvítězila o dvě setiny před Rakušankou Ramonou Siebenhoferovou. Třetí skončila úřadující mistryně světa ve sjezdu Švýcarka Corinne Suterová.

Gutová-Behramiová načala svoji čtvrtou desítku výher v SP. V průběžném pořadí má 1047 bodů a před Vlhovou, jež ve sjezdu obsadila deváté místo, vede o 29 bodů.

V čele hodnocení disciplíny se drží zraněná Sofia Goggiaová, vítězka čtyř sjezdů v sezoně, která má na kontě 480 bodů. O druhé místo se dělí Suterová s Breezy Johnsonovou z USA a obě za Italkou zaostávají o 150 bodů. Ledecká je pátá a neúčastí ve Val di Fassa přišla o možnost obhájit druhé místo z minulé sezony.

Do konce ročníku mají ženy před sebou ještě dva sjezdy. Jeden v sobotu znovu ve Val di Fassa a poslední ve finále sezony ve švýcarském Lenzerheide.

Další zprávy