Britská tenisová hvězda přežila masakr v Las Vegas. Znělo to jako ohňostroj, řekla

Aleš Vávra Aleš Vávra
3. 10. 2017 7:13
Třiadvacetiletá Laura Robsonová se v noci na pondělí ocitla přímo v epicentru největšího masakru střelnou zbraní v dějinách Spojených států.
Laura Robsonová, britská tenistka.
Laura Robsonová, britská tenistka. | Foto: Reuters

Las Vegas - Čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock se v noci na pondělí zabarikádoval ve 32. patře hotelu Mandalay Bay, a než se sám zastřelil, stihl automatickou zbraní zabít 59 posluchačů countryového koncertu a dalších 527 zranit.

Na místě tragédie se zcela pochopitelně rozpoutal chaos a panika. Chvíle hrůzy prožila také britská tenistka Laura Robsonová. Třiadvacetiletá hráčka o tom, že masakr v Las Vegas přežila, informovala fanoušky prostřednictvím sociální sítě.

"Jsem v pořádku," napsala na svém Twitteru. Reagovala tak na dotazy fanoušků, kteří si o tenistku dělali starosti. Ta totiž pár hodin před útokem sdílela fotku z místa koncertu.

"Byli jsme tam… V první chvíli to znělo jako ohňostroj, pak najednou začali všichni utíkat. Bylo to děsivé," popsala bývalá světová sedmadvacítka, momentálně hráčka třetí stovky žebříčku.

"Všichni jsme v šoku. Můj kamarád, který byl hlouběji v davu, se snažil pomáhat postřeleným obětem," dodala Robsonová.

Střelba do fanoušků country festivalu Route-91 Harvest započala kolem půl jedenácté večer. Na místo okamžitě zamířila speciální jednotka SWAT, která útočníka nalezla ve 32. patře, kde střílel z hotelového pokoje. Dveře vyrazila výbušninou, Paddock už byl ale mrtvý. Na místě se našlo třiadvacet střelných zbraní.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

před 3 minutami

Slovák odsouzený v Česku za propagaci teroristického hnutí podal stížnost

Slovák Dominik Kobulnický, jenž si má odpykat pět let za propagaci teroristického hnutí, podal ústavní stížnost. Jde o poslední šanci, jak zvrátit rozsudek, který loni v listopadu potvrdil Nejvyšší soud. Podání stížnosti je patrné z justičních databází. Podle mluvčí Ústavního soudu Miroslavy Číhalíkové Sedláčkové o podnětu zatím není rozhodnuto.

Muž ve svém pražském bytě skladoval chemikálie, ze kterých by bylo možné vyrobit výbušninu. Na Facebooku pak sdílel fotografie a příspěvky radikálních islamistů. Městský soud v Praze mu uložil šest a půl roku vězení. Uznal jej vinným z obecného ohrožení a z propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka - konkrétně takzvaného Islámského státu a Kavkazského emirátu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy