Fruhvirtová vyhrála mistrovství světa juniorů. Na mladou Češku je hrdý i kouč Sereny

mih mih
3. 2. 2020 11:27
O jejich talentu se v tuzemsku mluví už dlouho, ale jméno si začínají budovat už i ve světě. Brenda Fruhvirtová o víkendu napodobila úspěch sestry Lindy a vyhrála prestižní tenisový turnaj Les Petits ve francouzském Tarbes. Jsou tak prvními sestrami, které neoficiální mistrovství světa do 14 let v historii vyhrály.
Brenda Fruhvirtová
Brenda Fruhvirtová | Foto: ČTK

Je jí teprve 12 let, ale v prosincové České extralize potrápila i zkušenou Kateřinu Siniakovou. Nyní se Brendě Fruhvirtové povedl další úspěch. Ve finále 38. ročníku turnaje Les Petits přehrála Američanku Clervie Ngounoue 6:0, 3:6, 7:5.

Obě finalistky se připravují v akademii trenéra Sereny Williamsové Patrika Mouratogloua v Nice. Francouzský kouč tak ihned přispěchal s gratulací a příspěvkem na sociálních sítích.

"Jsem hrdý, že finále Les Petits hrají dva hráčky naší akademie," uvedl na Instagramu Mouratoglou a do stories přidal i představovací video Češky. 

O dva roky starší Linda Fruhvirtová ovládla stejný podnik v loňském roce. I když už má turnaj, které je neoficiálním mistrovství světa do 14 let, vítězství tu slavily pozdější velké hvězdy světového tenisu jako Kim Clijstersová, Anna Kurnikovová nebo Rafael Nadal.

Brenda s vítězem chlapecké kategorie Ukrajince Oleksandrem Ponomarem:

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 7 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy