Fruhvirtová vyhrála mistrovství světa juniorů. Na mladou Češku je hrdý i kouč Sereny

mih mih
3. 2. 2020 11:27
O jejich talentu se v tuzemsku mluví už dlouho, ale jméno si začínají budovat už i ve světě. Brenda Fruhvirtová o víkendu napodobila úspěch sestry Lindy a vyhrála prestižní tenisový turnaj Les Petits ve francouzském Tarbes. Jsou tak prvními sestrami, které neoficiální mistrovství světa do 14 let v historii vyhrály.
Brenda Fruhvirtová
Brenda Fruhvirtová | Foto: ČTK

Je jí teprve 12 let, ale v prosincové České extralize potrápila i zkušenou Kateřinu Siniakovou. Nyní se Brendě Fruhvirtové povedl další úspěch. Ve finále 38. ročníku turnaje Les Petits přehrála Američanku Clervie Ngounoue 6:0, 3:6, 7:5.

Obě finalistky se připravují v akademii trenéra Sereny Williamsové Patrika Mouratogloua v Nice. Francouzský kouč tak ihned přispěchal s gratulací a příspěvkem na sociálních sítích.

"Jsem hrdý, že finále Les Petits hrají dva hráčky naší akademie," uvedl na Instagramu Mouratoglou a do stories přidal i představovací video Češky. 

O dva roky starší Linda Fruhvirtová ovládla stejný podnik v loňském roce. I když už má turnaj, které je neoficiálním mistrovství světa do 14 let, vítězství tu slavily pozdější velké hvězdy světového tenisu jako Kim Clijstersová, Anna Kurnikovová nebo Rafael Nadal.

Brenda s vítězem chlapecké kategorie Ukrajince Oleksandrem Ponomarem:

 

Právě se děje

před 24 minutami

Americká vláda po smrti dvou černochů zahájila vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu

Americký ministr spravedlnosti Merrick Garland oznámil plán rozsáhlého vyšetřování policejní praxe v Minneapolisu, které prověří přístup k používání síly či možné problémy s diskriminací. Krok přichází souběžně s procesem s nyní již bývalým členem policejního sboru, jehož čeká trest za smrt černocha George Floyda, a po nepokojích vyvolaných policejním novým zásahem, který rovněž skončil smrtí muže tmavé pleti. Garland dal už dříve najevo, že boj proti nepřiměřeným zásahům strážců zákona považuje za jednu z priorit.

K situaci v Minneapolisu přitáhlo pozornost počínání policisty Dereka Chauvina, který byl loni v květnu natočen, jak několik minut klečí na krku Floyda, zatímco 46letý černoch si stěžuje na problémy s dýcháním a nakonec přestává jevit známky života. Případ vyvolal masivní protesty a Chauvin byl toto úterý shledán vinným z vraždy druhého stupně i zabití, což podle médií přineslo mnohým Američanům úlevu. O výši trestu se rozhodne za osm týdnů.

Městem během procesu s Chauvinem otřásl další kontroverzní zákrok proti černochovi, když policistka zastřelila 20letého Daunteho Wrighta, který nespolupracoval při zatýkání. Na počátku incidentu byla kontrola kvůli údajně neplatné registrační známce na automobilu. Následné několikadenní protesty u policejní centrály na předměstí Brooklyn Center pak provázely zprávy o tvrdém postupu policie proti novinářům.

Ministerstvo spravedlnosti už vyšetřuje, zda policisté zapojení do zásahu proti Floydovi neporušili jeho občanská práva. Nově ohlášené vyšetřování však podle informací agentury AP má mít mnohem širší dopad. Zaměří se na celou policii a může vyústit v zásadní změny policejní praxe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy