Bouzkovou v Monterrey nezastavila ani Číňanka, v semifinále vyzve Kontaovou

Aktualizováno 6. 3. 2020 23:59
Jednadvacetiletá tenistka Marie Bouzková se v Monterrey probojovala podruhé v kariéře do semifinále turnaje WTA. Číňanku Wang Ja-fan zdolala 6:2, 7:5 a ani ve třetím zápase v Mexiku neztratila set.
Marie Bouzková.
Marie Bouzková. | Foto: Reuters

Bouzková, 57. hráčka světového žebříčku, zazářila loni v srpnu na elitním turnaji v Torontu. Na Rogers Cupu tehdy došla poprvé do semifinále a sehrála vyrovnanou partii s americkou hvězdou Serenou Williamsovou, které sebrala set. V sobotu si může kariérní maximum vylepšit o premiérové finále.

Dobrou formu předvádí i v tomto týdnu v Mexiku, kde je devátou nasazenou. Turnajovou osmičku Wang Ja-fan přehrála za hodinu a 51 minut. Další soupeřkou jí v sobotu bude turnajová dvojka Britka Johanna Kontaová.

Tenisový turnaj žen v Monterrey v Mexiku (tvrdý povrch, dotace 275.000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Bouzková (9-ČR) - Wang Ja-fan (8-Čína) 6:2, 7:5, Kontaová (2-Brit.) - Potapovová (Rus.) 6:7 (6:8), 6:3, 7:6 (9:7).