Bouzková nedosáhla na titul ani v Guadalajaře, Stephensové ve finále podlehla

28. 2. 2022 7:08
Tenistka Marie Bouzková prohrála i své třetí finále na okruhu WTA. V Guadalajaře podlehla v závěrečném utkání turnaje Američance Sloane Stephensové 5:7, 6:1, 2:6 a premiérového titulu se znovu nedočkala.
Marie Bouzková
Marie Bouzková | Foto: Reuters

Třiadvacetiletá česká hráčka bojovala s vítězkou US Open z roku 2017 dvě a půl hodiny. Nakonec ale odešla poražena, stejně jako loni ve finále turnaje Phillip Island Trophy v Melbourne a předloni v Monterrey.

O pět let starší Američanka, která v prvním kole vyřadila čtrnáctiletou českou debutantku na elitním okruhu Brendu Fruhvirtovou, vyhrála turnaj WTA po čtyřech letech. Pro někdejší světovou trojku je to sedmý titul v kariéře.

"Je teprve začátek sezony, takže ještě je před námi spousta tenisu, ale jsem nadšená, že jsem zase dokázala vyhrát pár zápasů za sebou, získat titul a doufám, že se od toho odrazím dál," řekla Stephensová, která vyhrála prvních šest finále, do nichž v kariéře postoupila, v dalších třech pak ale uspět nedokázala a od Turnaje mistryň 2018 si nikde o titul nezahrála.

Tenisový turnaj žen v Guadalajaře (tvrdý povrch, dotace 239.477 dolarů):

Dvouhra - finále: Stephensová (6-USA) - Bouzková (ČR) 7:5, 1:6, 6:2.

Čtyřhra - finále: Marozavová, Christianová (3-Běl./USA) - Ču Lin, Wang Sin-jü (Čína) 7:5, 6:3.