Chtěly jsme, aby si toho rozhodčí všiml, brání se Bouzková kritice po divném postupu

Rudolf Černík Rudolf Černík
Aktualizováno 4. 6. 2023 16:27
Česká tenistka Marie Bouzková postoupila na French Open se španělskou parťačkou Sarou Sorribesovou ze 3. kola čtyřhry poté, co jejich soupeřky Aldila Sutjiadiová a Miju Katóová byly diskvalifikovány.
Marie Bouzková
Marie Bouzková | Foto: Reuters

Bouzková se Sorribesovou odvrátily v prvním setu tři setboly a vyhrály tie-break 7:1.

Soupeřky ve druhém setu získaly brejk a vedly 3:1. V přerušené hře za stavu 30:30 odevzdávala Katóová míček za síť. Po nástřelu jednoručným bekhendem ale trefila na druhé straně kurtu do ramene jednu ze sběraček míčků, která byla zrovna připravená hodit balonek servírující Sorribesové.

Sorribesová s Bouzkovou u umpirového rozhodčího, který nejprve soupeřkám nejspíš udělil jen napomenutí, celou situaci reklamovaly.

Utkání bylo skutečně na několik minut přerušeno a po vyšetřování rozhodčí se supervizorem rozhodli o diskvalifikaci. Katóová verdikt obrečela.

Na sociálních sítích se fanoušci tvrdému verdiktu většinou podivovali, zvlášť když podle nich Japonka zasáhla sběračku nechtěně, rozhodně ne s vysokou intenzitou či ve vzteku.

Od diskutujících to naopak většinou "slízly" Bouzková se Sorribesovou. "Není moc sportovní snažit se dosáhnout diskvalifikace soupeřek za jasně neúmyslný incident," napsal jeden z nich.

"Chtěly jsme jen rozhodčímu říct, aby si trošičku všiml, co se stalo. A že ta holčička tam potom fakt ještě patnáct minut brečela, takže ten míč asi nebyl rozehraný, co soupeřka říkala. To bylo vše. Pak už jsme to nechaly na něm," hájila se Bouzková po utkání.

"Je to zvláštní pocit. Divný z toho, co se všechno odehrálo. Ani pro nás to nebylo jednoduché," tvrdila česká tenistka.  

"Je to hezké být potřetí ve čtvrtfinále v deblu, i když takhle to není úplně nejsladší. Zápas měl vysokou úroveň, soupeřky hrály také dobře, ale na druhou stranu v takové situaci nechcete být," doplnila rodačka z Prahy.

Sorribesová s Bouzkovou vyzvou ve čtvrtfinále americko-australskou dvojici Nicole Melicharová-Martinezová, Ellen Perezová.

 

Právě se děje

Další zprávy