Bouřlivák Kyrgios zase řádil. Tři dny po získaném titulu odchodil zápas a hádal se s diváky

Sport Sport
12. 10. 2016 15:20
Australský tenista Nick Kyrgios před třemi dny získal na turnaji v Tokiu titul, na masters v Šanghaji ale ukázal svoji stinnou stránku. Zápas s Mischou Zverevem doslova odchodil, přičemž se dostal do slovních potyček s diváky, kterým se viditelně nelíbilo, že zápas naprosto vypustil.
Nick Kyrgios
Nick Kyrgios | Foto: Reuters

Šanghaj - Pořádnou ostudu si na masters v Šanghaji uřízl jednadvacetiletý australský tenista Nick Kyrgios. Známý bouřlivák zjevně vypustil zápas druhého kola s Mischou Zverevem, za což se mu dostalo kritiky jak ze strany fanoušků, tak rozhodčího Ali Niliho.

Všichni totiž jen hodně těžce nesli výměny podobné této, kterých během zápasu Kyrgios předvedl několik.

Australský bouřlivák přitom v neděli slavil titul na tenisovém turnaji kategorie 500 v Tokiu a vypadl jako žhavý kandidát na jedno z posledních míst na blížícím se Turnaji mistrů. Jenže již po včerejším zápase proti Samu Querreymu, který vyhrál 6:4, 6:4, Kyrgios prohlásil, "že se nudí".

A stejně tak to vypadalo i v dnešním utkání druhého kola. Kyrgios měl mimořádně slabý první servis, hned několikrát výměnu zcela vypustil a snažil se popohnat rozhodčího, aby zápas co nejvíce urychlil a mohl jít do sprch.

Sudí Nili mu přitom jeho chování na kurtu v jedné chvíli vyčetl. "Takhle nemůžeš hrát," sdělil Kyrgiosovi. "Tohle je profesionální turnaj, musíš se snažit hrát každý míč. Jako profesionál."

Podívejte se na videu, jak domlouvá rozhodčí Ali Neli Nickovi Kyrgiosovi během zápasu s Mischou Zverevem.
Podívejte se na videu, jak domlouvá rozhodčí Ali Neli Nickovi Kyrgiosovi během zápasu s Mischou Zverevem. | Video: Sport

Jenže aktuálně třináctý hráč žebříčku zkrátka ve středu na tenis neměl náladu. "Zkus si to hrát sám, když jsi tak dobrý. Proč nehraješ na Tour, když jsi tak dobrý?" pustil se během zápasu do jednoho z fanoušků, kterým se nelíbil jeho vlažný přístup. Ostatně fanoušci v aréně na Australana hned několikrát během zápasu hlasitě bučeli.

"Nikomu nic nedlužím," reagoval Kyrgios. "Víte, že jsem nepředvídatelný. Takže když jste si na mě koupili lístek, víte, že riskujete. Ta volba je vaše, já budu spát klidně."

Alespoň po zápase, který za 48 minut prohrál 3:6, 1:6, Kyrgios zdá se přišel ke smyslům, neboť publikoval na svém oficiálním Twitterovém účtu příspěvek, ve kterém se za své chování omluvil.

Kyrgios je svým divokým jednáním na kurtu pověstný. Loni v Šanghaji dostal tučnou pokutu za nadávky, předtím zase nesměl měsíc hrát kvůli tomu, že měl v zápase se Stanem Wawrinkou sexuální narážky na jeho partnerku.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy