reklama
 
 

Taylor Swift, nebo nová Šarapovová? Bojovnost a emoce mám díky ruskému původu, říká Siniaková

31. 7. 2017 15:01
Jednadvacetiletá česká tenistka prozradila, že jejím největším idolem byla a je Ruska Maria Šarapovová.

Praha - Je stále více na očích. Začíná se o ní hlasitě mluvit. Kateřina Siniaková triumfem v Bastadu a výhrami nad top hráčkami Garciaovou a Wozniackou rozvířila vody ženského tenisu.

Jednadvacetiletá dívka se zdá být připravená dostát svému potenciálu a třeba si i splnit vlastní cíl, který si určila už ve svých dvanácti letech.

"Už tehdy jsem zatoužila stát se jednou světovou jedničkou," prozradila rodačka z Hradce Králové detaily o netradičně brzkém rozhodnutí živit se tenisem.

V rozhovoru pro oficiální web organizace WTA Siniaková pohovořila otevřeně o spoustě zajímavých témat. Třeba o tom, jak si váží svého ruského původu.

"Mám pocit, že jsem z ruské strany získala svého bojovného ducha a odhodlání. Umím být hodně emocionální a za to určitě může také můj ruský původ," uvedla Siniaková, jejíž otec je Rus.

Odmala ale byla rozhodnutá reprezentovat Českou republiku, tedy zemi, ve které se narodila. "Miluji reprezentování Česka. Máme tolik skvělých hráček a hrajeme ve Fed Cupu tak skvěle. Narodila jsem se tady, takže mluvím česky o dost lépe než rusky," vysvětlila tenistka.

Jejím tenisovým vzorem ovšem nebyla žádná z českých tenistek, ale Ruska Maria Šarapovová. Vracející se dopingová hříšnice je teď v hledáčku Siniakové. Češka mocně touží potkat ji na okruhu a změřit s pětinásobnou grandslamovou šampionkou síly.

"Už když jsem začala hrát WTA turnaje, prostě jsem jen chtěla hrát proti ní. Je to jeden z mých snů a doufám, že se mi brzy splní," uvedla česká tenistka. "Když jsem byla mladá, měla jsem ji hodně ráda. Byla vždycky tak úžasná jak na kurtu, tak mimo něj. Je to můj idol," potvrdila Siniaková, že rozhodně ne všechny tenistky na okruhu proti Šarapovové něco mají.

Siniaková také promluvila o svém dětství. A o tom, proč společně se svými rodiči nakonec zvolila právě tenis namísto plavání, které bylo rovněž vážně ve hře.

"Když jste děti, rodiče se vás prostě snaží udržet fit. Plavala jsem a dělala i jiné sporty. Když jsem začala chodit do školy, už to byla jen škola a tenis. Rozhodla jsem se velmi brzy, stal se součástí mého života," vysvětlila.

Když jí bylo dvanáct let, stala se nejlepší hráčkou republiky ve svém ročníku. "A tehdy jsem se rozhodla zůstat u tenisu a stát se profesionálkou. Už tehdy jsem si stanovila velké cíle," zopakovala Siniaková.

A toho, že si vybrala tenis, nikdy nelitovala.

"Plavání je dobrý sport, ale tenis je lepší. Hra je vždycky jiná, může se měnit. Plavání, to je vždy ten samý závod, a když něco pokazíte na začátku, už to nedohoníte. V tenise to můžete napravit vždycky," prohlásila 39. hráčka současného žebříčku.

Že se její velké sny mohou jednou splnit, zjistila Siniaková v juniorském věku. Konkrétně v italském Miláně, kde vyhrála důležitý turnaj a poskočila do elitní desítky juniorského pořadí.

"Od té chvíle šla má sebedůvěra hodně nahoru. Uvědomila jsem si, že to můžu dokázat. Šlo to rychle. V sedmnácti už jsem hrála nějaké turnaje ITF mezi dospělými. A v roce 2013 v Miami jsem dostala svou první divokou kartu do kvalifikace," zavzpomínala tenistka.

Tehdy hned postoupila do hlavního turnaje a její sebevědomí vyletělo na vyšší úroveň, obzvlášť když tam v prvním kole sebrala set hvězdné Španělce Garbině Muguruzaové.

"Přišla šance a já jsem ji chytla za pačesy," pochválila se hráčka, která miluje současnou pop music. Její nejoblíbenější zpěvačkou je Taylor Swift. "Váže se k tomu zajímavá historka," pousmála se Siniaková.

"Kdysi dávno mi hodně lidí začalo říkat, že vypadám jako ona. Ale já tehdy vůbec nevěděla, kdo to je. Pak jsem si o ní něco našla a zjistila, že se mi moc líbí její hudba," dodala vycházející česká hvězda.

autor: Aleš Vávra | 31. 7. 2017 15:01

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama