Blesková bitva Češek: Šafářová skrečovala, do finále v Birminghamu jde Kvitová

Aktualizováno 24. 6. 2017 14:03
Petra Kvitová si na turnaji v britském Birminghamu zahraje finále. Měla lehkou práci, protože Lucie Šafářová utkání skrečovala za nepříznivého stavu 1:6 a 0:1. Kvitová bude o titul bojovat proti Španělce Muguruzaové, nebo Australance Bartyové.
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová | Foto: ČTK

Birmingham - Petra Kvitová postoupila při svém druhém turnajovém startu po zranění levé ruky do finále v Birminghamu. V semifinálovém českém derby strávila s Lucií Šafářovou na kurtu jen 34 minut. Krajanka, kterou limitovalo zranění stehenního svalu, zápas za stavu 6:1, 1:0 pro sedmou nasazenou Kvitovou vzdala.

"Hrát o titul po šesti měsících (od přepadení) je jako sen a finále si užiju," řekla dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová bezprostředně po zápasu na kurtu. Na birminghamské trávě, kde startuje na divokou kartu, bude útočit na 20. titul v kariéře. Ve finále je poprvé od loňského listopadu, kdy se radovala z triumfu na Elite Trophy v Ču-chaji.

Její finálovou soupeřkou bude jednadvacetiletá Ashleigh Bartyová, která zdolala turnajovou šestku Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska za necelé dvě hodiny 3:6, 6:4, 6:3.

Australanku tak v Birminghamu čeká už třetí česká soupeřka, v úvodních dvou kolech vyřadila Markétu Vondroušovou a Barboru Strýcovou. Jediný předchozí duel s Bartyovou Kvitová v roce 2012 na French Open hladce vyhrála.

Sedmadvacetiletá Kvitová vstoupila do desátého vzájemného utkání s Šafářovou razantně a po čtvrt hodině vedla 5:0. Teprve pak si vybrala slabší chvilku, o tři roky starší soupeřka čistou hrou poprvé uhájila podání a zažehnala hrozbu kanára.

Poté odvrátila dva setboly a vypracovala si dokonce dvě šance na brejk, ani jednu ale nevyužila a Kvitová po 27 minutách uzavřela první set šestým esem.

Druhou sadu zahájila bronzová olympijská medailistka z Ria opět úspěšným brejkem a Šafářová, která v pátečním čtvrtfinále bojovala přes tři hodiny s Darjou Gavrilovovou, se v pauze mezi gamy rozhodla po krátké konzultaci s fyzioterapeutkou pro skreč. Na Kvitovou tak nevyzrála ani na desátý pokus, naposledy se spolu utkaly před rokem právě na zdejším turnaji. Vítěznou sérii s českými soupeřkami Kvitová prodloužila na 22 zápasů.

Tenisový turnaj žen v Birminghamu (tráva, dotace 885.040 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Kvitová (7-ČR) - Šafářová (ČR) 6:1, 1:0 skreč, Bartyová (Austr.) - Muguruzaová (6-Šp.) 3:6, 6:4, 6:3.