Bizarní záběry z French Open. Dospělí muži kradou dětem z rukou tenisové suvenýry

av av
6. 6. 2019 6:15
Děti nadšeně čekající na podpis nebo dokonce suvenýr od tenisových hvězd jsou na grandslamovém Roland Garros každodenním obrázkem. Občas se ale mezi ně vloudí dospělý, bažící po cenném artefaktu tak zoufale, že neváhá okrást dětského fanouška přímo před zraky samotného hráče, zaplněného stadionu i televizních kamer.
Německý tenista Oscar Otte. O jeho ručník byla rvačka
Německý tenista Oscar Otte. O jeho ručník byla rvačka | Foto: Reuters

Podobný bizarní incident už se během letošního ročníku antukového French Open odehrál dvakrát. Nejprve po utkání druhého kola mezi Rogerem Federerem a Němcem Oscarem Ottem.

Právě poražený outsider chtěl jednoho z malých příznivců odměnit milou pozorností, letící ručník ale zpozoroval vedle stojící chlapík a vyrval jej dítěti z rukou. Otteho událost zjevně zaskočila, do konfliktu se ale nepouštěl a dětskému fanouškovi raději podal další ručník.

V pondělí se situace opakovala na dvorci Suzanne Lenglenové. Hlavní role opět hráli hamižný muž a letící ručník.

Americká hvězda Madison Keysová, která právě postoupila do čtvtfinále přes Češku Kateřinu Siniakovou, jen s nechápavými gesty sledovala, jak dospělý fanoušek neurvale obral malou dívku a ještě menšího chlapce.

I Keysová dětem sprostou krádež vynahradila. Prostřednictvím Twitteru pak prozradila, že si pachatele velmi nevkusného činu našla a řádně mu vyčinila přímo z očí do očí. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po dnešních dvouhrách 2:1

Tenisté Evropy vedou pro prvních třech zápasech úvodního dne Laver Cupu nad výběrem světa 2:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Program dnes ve Švýcarsku uzavře čtyřhra, v níž nastoupí domácí hvězda Roger Federer s Alexandrem Zverevem proti Denisi Shapovalovi se Sockem.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Další zprávy