Bizarní Wimbledon: Strýcová s hlavou mezi židlemi, Cibulková a pumpička Hrdlička

Sport Sport
11. 7. 2018 6:57
Jak se bojuje bez ohledu na bolest, to ukázala Barbora Strýcová všem fotbalovým simulantům v čele s Neymarem. Dominika Cibulková zase předvedla, k čemu se dá ještě využít raketa kromě tenisu. Podívejte se na nový díl wimbledonského Sociálu.
Vtípky ze sociálních sítí kolem Wimbledonu přináší moderátorka Eva Srpová. Podívejte se na Tenisový Sociál. | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 47 minutami

O víkendu bude vystaven Kupkův rekordní obraz

Ve výstavní síni areálu zámku v Opočně je tento víkend možné prohlédnout si obraz Františka Kupky nazvaný Plochy příčné II. V květnu byl vydražen za 78 milionů korun, čímž přepsal rekordy českých aukcí. Královéhradecký kraj dvoudenní výstavu připravil ve spolupráci s opočenskou radnicí ke 148. výročí narození Františka Kupky a ke 100. narozeninám mecenášky umění Medy Mládkové. Plochy příčné II jsou jedním z nejdůležitějších Kupkových děl a ukázkou progresivního výtvarného jazyka, kterým autor předstihl vývoj světového malířství. Dílo namaloval ve Francii, v roce 1946 ho věnoval pražskému příteli za pomoc s retrospektivou v Mánesu. V roce 1968 bylo plátno součástí velké Kupkovy výstavy ve Valdštejnské jízdárně, pak se ale vytratilo z povědomí veřejnosti. Až do letošní aukce jej vlastnila rodina původního majitele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy