Bitvy jako v Hopman Cupu. Kids Tour přivede na Štvanici top hráče z Česka, Slovenska i Rakouska

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
11. 11. 2017 12:42
Nejlepší tenisté do 12 let z Česka, Slovenska a Rakouska se sjeli na pražskou Štvanici, aby si to tu v sobotu v rámci superfinále Tennis Arena Kids Tour rozdali o hlavní cenu v podobně týdenního pobytu v tréninkovou akademii Patricka Mouratoglua.
Kids Tour
Kids Tour | Foto: Tennis Arena

Praha - Sní, že si jednou zahrají ve Fed Cupu nebo Davis Cupu, teď si to mohou vyzkoušet. V sobotu se totiž na pražské Štvanici utkají nejlepší tenisté do 12 let z Česka, Slovenska a Rakouska o to, kdo pojede na týdenní pobyt do Nice na tréninkovou akademii Patricka Mouratoglua. 

Spíše než klasické týmové soutěže ITF ale připomíná superfinále Kids Tour Hopman Cup, který hrají dospělá smíšená družstva vždy na přelomu roku. I tady hraje z každé země dívka a chlapec, oba hrají proti zástupci dalšího týmu dvouhru a nakonec i smíšenou čtyřhru.

"Jde už o čtvrtý ročník, původně se hrálo jen v České republice a končilo se takovým Masters mezi českými kluby, pak se přidalo Slovensko, letos poprvé tu máme i Rakousko, takže bylo nutné vymyslet, ještě takovéhle superfinále, kde se utkají ti nejlepší ze všech zemí proti sobě," vysvětlil Aktuálně.cz ředitel Kids Tour Martin Holiš.

Soutěž probíhá celý rok, děti se během sezony utkávají na regionálních turnajích, poté ti nejlepší v daných zemích změří síly v národním Masters a pak je tu listopadové superfinále. Motivace vyhrát je velká, vítězná dvojice bude týden na špičkové akademii s profesionálním zázemím.

"V předchozích ročnících jsme děti posílali na Floridu, nyní díky novému partnerovi pojedou na akademii do Nice. Pro ně je to obrovská zkušenost už vůbec, že někam vycestují, navíc v akademii se trénuje s daleko větším nasazením než u nás, to je pro ně velký přínos," dodává Holiš.

Kvantum zkušeností naberou malí talenti i během superfinále. Trenéři je totiž mohou během zápasů aktivně koučovat. Sice nesedí s hráčem na lavičce jako během Fed Cupu či Davis Cupu, ale tenista si je může pokynem ruky přivolat na kurt, když bude cítit, že potřebuje radu. I v tom vidí pořadatelé výhody Kids Tour. 

"Zatím bychom byli rádi, aby si to sedlo v tomhle složení a stalo se to tradiční soutěží. Uvidíme, jak budou spokojeni Rakušané, ale vzali to hodně prestižně, poslali sem i národního trenéra. Jednáme ale například i s Maďarskem, které by se k nám mohli připojit. Zatím bych to ale dál nehnal," prozradil plány ředitel Kids Tour.

Českou stranu letos reprezentují Vojtěch Petr a Nikola Bartůňková, Slováky Michal Krajčí a Sára Šarinová, z Rakouska přijeli Moritz Lesjak a Marlies Liel Rothensteinerová.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Český čtyřkajak byl na kilometru na ME pátý

Čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Michal Kulich, Vilém Kukačka, Martin Sobíšek obsadil ve finále mistrovství světa rychlostních kanoistů v Mnichově páté místo na kilometrové trati a postaral se o nejlepší český výsledek v dnešních bojích o medaile. Neolympijskou disciplínu ovládli domácí Němci, za kterými česká posádka zaostala téměř o pět sekund.

"Finále hodnotím kladně, jelo se nám super. Byl to náš první kilák, takže jsme úplně nevěděli, co od toho čekat. Předjely nás lodě se zkušenými kajakáři, takže si myslím, že to dopadlo dobře," řekl Tomáš Sobíšek.

Sedmý skončil na pětistovce kajakář Jakub Zavřel a na kilometru deblkajak Eliška Betlachová, Adéla Házová. Kanoistka Denisa Řáhová byla na pětistovce osmá. Ani jedna z těchto tratí v současnosti nepatří do olympijského programu.

před 1 hodinou

Ministerstvo zdravotnictví nechystá na začátek školního roku kvůli covidu žádná nařízení pro školy

Na začátek nadcházejícího nového školního roku se ve školách nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu-19. Jejich případné zavedení později bude záležet na dalším vývoji epidemie. V pátek to oznámil ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Nevyloučil zpřísnění v případě výrazného zhoršení situace, například zavírání škol by podle něj ale ministerstvo školství nepodporovalo. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že v současné situaci nejsou opatření nutná, vývoj chce sledovat.

"Nepředpokládá se, že bychom plošně testovali, že bychom školy zavírali, ale samozřejmě může nastat situace, že na přechodnou dobu nebude žádné zbytí," uvedl Balaš. Současný vývoj epidemie podle něj nenasvědčuje tomu, že by kvůli epidemii měly nastat vážné problémy. Ministerstvo podle něj bude situaci sledovat a radikálněji by se řešila jen v případě, že by například vážně onemocnělo větší množství učitelů. "Věřím, že to zvládneme. Budu muset vycházet z toho, co nám řekne ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy