Berdych vystrašil fanoušky. Odhlásil se z přípravných turnajů před US Open

av av
18. 7. 2019 11:23
Dlouhodobě nejlepší český tenista se ve čtvrtek nečekaně odhlásil z generálek na US Open ve Washingtonu a Montrealu. Vystrašil tím fanoušky, kteří spekulují o konci jeho úspěšné kariéry.
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: ČTK

"Nechci nic plánovat, nepřemýšlím o tom. Bude to tak, že se jednoho dne vzbudím a řeknu si, že už to stačilo." 

Tak mluvil Tomáš Berdych po vyřazení v prvním kole Wimbledonu o své budoucnosti. Nepůsobil zrovna optimisticky a odhodlání připravovat se na závěrečný grandslam sezony neopíral o konkrétní plány.

"Jsem přihlášený do Washingtonu, pak Montreal a Cincinnati. Ale tam se asi nedostanu do hlavní soutěže. Musel bych hrát kvalifikaci. Vůbec nevím jak to bude. Turnaje jsem přihlásil, protože jsem něco přihlásit musel. Pak se člověk musí rozhodnout a poskládat si to. Jak, kde, co a jestli vůbec," vysvětloval třiatřicetiletý tenista.

Berdych, jemuž patří na žebříčku 108. pozice, tedy momentálně není přihlášený na žádný americký beton. V úvahu připadá už jen turnaj ve Winston-Salemu, do něhož v minulosti nastupoval na divokou kartu.

Na samotné US Open by někdejší finalista Wimbledonu a dvojnásobný daviscupový vítěz ještě mohl využít chráněný žebříček, který platí devět měsíců od lednového návratu na kurty. Nemusel by tedy do kvalifikace. 

Na to, že by ale dopředu oznámil ukončení kariéry právě na newyorském grandslamu, ale Berdych po Wimbledonu nemyslel.

"Kdyby mě dali na centrální kurt, bylo by to zajímavé. Ale abych letěl do New Yorku a pak tam hrál někde u toho vlakového nádraží, to mě úplně nebere. Ještě když bude člověk hrát s osmnáctiletým klukem, který ho vystřelí z trenek, to taky není úplně dvakrát ono," svěřoval se někdejší čtvrtý hráč světa se svými myšlenkami.

Ukončení úspěšné kariéry na US Open by bylo symbolické. Právě v New Yorku si Berdych před šestnácti lety poprvé zahrál na grandslamovém turnaji. Sedmnáctiletý dlouhovlasý mladík se tehdy dostal z kvalifikace jako šťastný poražený a uhrál druhé kolo.

 

Právě se děje

před 22 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel požárů, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Archeologové nedaleko Říma objevili ostatky devíti neandertálců

Archeologové objevili nedaleko Říma ostatky devíti neandertálců, oznámilo italské ministerstvo kultury. Nejstarší nález pochází z doby před 100 tisící lety, stáří kostí zbývajících osmi neandertálců se odhaduje na 50 až 68 tisíc let. V jeskyni Guattari, kde byly kosti nalezeny, panovaly podle archeologů výborné podmínky pro jejich konzervaci.

"Všichni byli dospělí, jen snad jeden byl v mladistvém věku," uvedl vedoucí archeologů Francesco Di Mario. Ve stejných jeskyní se už dříve našly ostatky dvou neandertálců. Vysoký počet nálezů podle Di Maria ukazuje na to, že v okolí žila relativně velká populace. Archeologové v současnosti provádějí další průzkum jeskynního komplexu, při kterém narazili hlavně na kosti zvířat a některých vyhynulých druhů.

Italský ministr kultury označil nález za mimořádný. Podle něj "obohatí vědecký výzkum o neandertálských mužích".

Zdroj: ČTK
Další zprávy