Berdych vystrašil fanoušky. Odhlásil se z přípravných turnajů před US Open

av av
18. 7. 2019 11:23
Dlouhodobě nejlepší český tenista se ve čtvrtek nečekaně odhlásil z generálek na US Open ve Washingtonu a Montrealu. Vystrašil tím fanoušky, kteří spekulují o konci jeho úspěšné kariéry.
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: ČTK

"Nechci nic plánovat, nepřemýšlím o tom. Bude to tak, že se jednoho dne vzbudím a řeknu si, že už to stačilo." 

Tak mluvil Tomáš Berdych po vyřazení v prvním kole Wimbledonu o své budoucnosti. Nepůsobil zrovna optimisticky a odhodlání připravovat se na závěrečný grandslam sezony neopíral o konkrétní plány.

"Jsem přihlášený do Washingtonu, pak Montreal a Cincinnati. Ale tam se asi nedostanu do hlavní soutěže. Musel bych hrát kvalifikaci. Vůbec nevím jak to bude. Turnaje jsem přihlásil, protože jsem něco přihlásit musel. Pak se člověk musí rozhodnout a poskládat si to. Jak, kde, co a jestli vůbec," vysvětloval třiatřicetiletý tenista.

Berdych, jemuž patří na žebříčku 108. pozice, tedy momentálně není přihlášený na žádný americký beton. V úvahu připadá už jen turnaj ve Winston-Salemu, do něhož v minulosti nastupoval na divokou kartu.

Na samotné US Open by někdejší finalista Wimbledonu a dvojnásobný daviscupový vítěz ještě mohl využít chráněný žebříček, který platí devět měsíců od lednového návratu na kurty. Nemusel by tedy do kvalifikace. 

Na to, že by ale dopředu oznámil ukončení kariéry právě na newyorském grandslamu, ale Berdych po Wimbledonu nemyslel.

"Kdyby mě dali na centrální kurt, bylo by to zajímavé. Ale abych letěl do New Yorku a pak tam hrál někde u toho vlakového nádraží, to mě úplně nebere. Ještě když bude člověk hrát s osmnáctiletým klukem, který ho vystřelí z trenek, to taky není úplně dvakrát ono," svěřoval se někdejší čtvrtý hráč světa se svými myšlenkami.

Ukončení úspěšné kariéry na US Open by bylo symbolické. Právě v New Yorku si Berdych před šestnácti lety poprvé zahrál na grandslamovém turnaji. Sedmnáctiletý dlouhovlasý mladík se tehdy dostal z kvalifikace jako šťastný poražený a uhrál druhé kolo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy