Berdych v Tokiu nestačil na Müllera, s turnajem se rozloučil hned v prvním kole

Aktualizováno 5. 10. 2016 11:16
Tomáš Berdych na turnaji v Tokiu nezvládl tie-break prvního setu s .Gillesem Müllerem z Lucemburska, v druhém už třetí nasazený hrách na svého soupeře nestačil a na turnaji předčasně skončil.
Tomáš Berdych na turnaji v Tokiu.
Tomáš Berdych na turnaji v Tokiu. | Foto: Reuters

Tokio - Tenista Tomáš Berdych po nedělním triumfu v Šen-čenu vypadl na následném turnaji v Tokiu hned v prvním kole. Třetí nasazený hráč dnes podlehl 6:7 a 1:6 Gillesi Müllerovi z Lucemburska.

Na turnaji dohrál také Jiří Veselý, který podlehl pátému nasazenému Davidovi Goffinovi3:6, 5:7.

Jednatřicetiletý Berdych v Tokiu získal v roce 2008 titul, letošní ročník ale pro něj skončil po dvou hodinách. Největší drama přinesla koncovka prvního setu: devátý hráč světa Berdych v tie-breaku odvrátil za stavu 4:6 dva setboly, získal následující tři body, ale příležitost k zisku sady nevyužil ani on.

Další tři výměny totiž ovládl třiatřicetiletý Müller a zkrácenou hru vyhrál 9:7. V druhé sadě pak Berdych dvakrát přišel o podání a Lucemburčan si v prvním vzájemném duelu připsal vítězství. Berdychovi odvrátil v utkání všechny tři brejkboly a nastřílel 12 es.

"Měl jsem v první sadě šance, zvlášť v té hře, kdy jsem vedl 40:0," vrátil se Berdych k momentu, kdy mohl vzít levorukému soupeři podání. "Ten game jsem prohrál a on začal hrát mnohem lépe," dodal.

Za stavu 0:3 v druhé sadě si Berdych zavolal fyzioterapeuta kvůli problémům s levým hýžďovým svalem. "Na začátku druhého setu mi tělo začalo naznačovat, že jsem toho v posledních týdnech odehrál trochu moc," uvedl nejlepší český tenista, jenž hrál třetí týden po sobě od poloviny září, kdy se vrátil na ATP Tour po měsíční pauze zaviněné zánětem slepého střeva.

Nejlepší český tenista si tak v japonské metropoli nepolepšil v boji o postup na Turnaj mistrů. V žebříčku pro Londýn je devátý se ztrátou 335 bodů na osmého Rakušana Dominica Thiema, jenž na souběžně hraném turnaji v Pekingu vypadl stejně jako on už v prvním kole.

Zápas Veselého s Goffinem byl v prvním setu za stavu 2:2 a 30:30 při podání českého tenisty kvůli dešti přerušen. Pak se hrálo pod zataženou střechou, Veselý o servis přišel a sadu už nezachránil. Ve druhém setu 52. hráč světového žebříčku vedl 4:2 a měl brejkbol, ale náskok neudržel a za hodinu a tři čtvrtě kapituloval při pátém mečbolu.

Tenisový turnaj mužů v Tokiu (tvrdý povrch, dotace 1,506.835 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Müller (Luc.) - Berdych (3-ČR) 7:6 (9:7), 6:1, Sousa (Portug.) - Nišikori (1-Jap.) 3:4 skreč, Čilič (4-Chorv.) - Verdasco (Šp.) 4:6, 7:5, 7:5, Goffin (5-Belg.) - Veselý (ČR) 6:3, 7:5