Berdych už letos hrát nebude, začít chce v Austrálii

ČTK ČTK
18. 9. 2018 14:37
Třiatřicetiletý Berdych plánuje návrat na kurty v lednu příštího roku, rád by si zahrál na Australian Open.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: ČTK

Praha - Tenista Tomáš Berdych chce zcela vyřešit problém se zády a v letošní sezoně už se na turnajích neobjeví. Bývalý čtvrtý hráč světa plánuje návrat na kurty, pokud bude v pořádku, začátkem příštího roku v Austrálii.

"Mám ideální plán, nástřel, jak bych si to představoval. Situace je taková, že bych začal v Austrálii, turnaje před Australian Open a potom Australian Open," nastínil Berdych den po svých třiatřicetinách na setkání s novináři v Praze.

"Pořád mám tenis strašně rád a baví mě. Ale jenom za předpokladu, že budu fit a budu bojovat se soupeřem a ne sám se sebou. Cíl je jasný, být zdravý, vrátit se do tréninkového rytmu a pak bude to docela pěkné," řekl Berdych.

Kvůli potížím se zády hrál turnaj naposledy v červnu v Londýně na trávě v Queen's Clubu, kde podlehl v 1. kole Francouzi Julienu Benneteauovi. V žebříčku ATP se od té doby propadl až na 73. místo, přesto je nadále českou jedničkou.

Letos se mu dařilo na Australian Open, kde prohrál až ve čtvrtfinále s Rogerem Federerem. Pak se ale bolesti podepisovaly na jeho výkonech. V jarní antukové části sezony nevyhrál ani jeden zápas a na trávě uspěl v jednom ze tří utkání.

Kvůli vleklým problémům se zády Berdych předčasně ukončil už minulý rok.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy