Berdych si v Rotterdamu poradil s rumunským kvalifikantem a jde do druhého kola

13. 2. 2017 21:21
Po třítýdenní pauze se nejlepší český tenista Tomáš Berdych uvedl vítězstvím na turnaji v Rotterdamu, i když Rumun Marius Copil, 134. hráč světového žebříčku, kladl odpor. I tak postupuje do druhého kola po vítězství 7:6 a 6:4.
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Rotterdam - Tomáš Berdych zvítězil v prvním kole tenisového turnaje v Rotterdamu nad rumunským kvalifikantem Mariusem Copilem 7:6 a 6:4. Dalším soupeřem čtvrtého nasazeného českého hráče bude vítěz zápasu mezi Srbem Viktorem Troickým a Francouzem Richardem Gasquetem.

Berdych se představil na kurtu po třítýdenní pauze poprvé od vyřazení z Australian Open, kde vypadl ve třetím kole s pozdějším vítězem Švýcarem Rogerem Federerem. Proti Copilovi potvrdil třináctý hráč světa roli favorita, i když soupeř mu nedal nic zadarmo.

V prvním setu si Berdych vypracoval v sedmém gamu jediné dva brejkboly, ale 134. hráč žebříčku ATP je odvrátil a rozhodoval tie-break. V něm český tenista prohrával 1:3, ale pak vyhrál šest výměn v řadě.

V druhé sadě musel Berdych v sedmém gamu odvracet tři brejkboly. V desátém gamu pak Copil nepotvrdil dosavadní jistotu při svém podání a ztratil ho čistou hrou. Berdych ho porazil i ve třetím vzájemném duelu bez ztráty setu a úspěšně vstoupil do turnaje, který v roce 2014 vyhrál.

Tenisový turnaj mužů v Rotterdamu (tvrdý povrch, dotace 1,854.365 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Berdych (4-ČR) - Copil (Rum.) 7:6 (7:3), 6:4, Haase (Niz.) - Mayer (Něm.) 7:5, 7:6 (7:3), Herbert (Fr.) - F. López (Šp.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:5), Donskoj (Rus.) - Granollers (Šp.) 6:4, 6:4.